Ostravští Arrows letos doma zaváhali teprve poprvé. Přitom první duel s Krčí jim vyšel parádně. Na kopci řádil filipínský mladík Jon-Jon Robles, pálkaři domácích si připisovali jeden odpal za druhým. Konečný stav 10:0 byl pro soupeře ještě docela milosrdný.

„Krč věděla, že s týmem jaký má, nemůže zvítězit v obou zápasech. Nemají prostě dostatek kvalitních nadhazovačů. Proto první zápas vypustili a byla to z jejich strany vyloženě bramboračka. Ve druhém pak nasadili elitní nadhoz, se kterým jsme si nevěděli rady. Jejich taktika jim vyšla na sto procent,“ posteskl si Petr Kubovčík, který měl v sobotu excelentní pálkařské statistiky.

Každý jeho druhý pokus na pálce znamenal úspěšný odpal. „Letos se mi daří snad nejlépe od mých osmnácti let. Před sezonou jsem uvažoval o konci kariéry. Chtěl jsem ale ještě rok zůstat a baseballem se bavit. Zatím se mi to plní a sezonu si užívám,“ usmívá se devětadvacetiletý baseballista.

Zatímco první sobotní utkání bylo pro domácí selankou, ve druhém zápase se měnil žánr. Poklidná podívaná se pro fanouška Arrows změnila doslova v horor. Arrows se nebetyčně trápili, a když v páté směně soupeř čtyřikrát doběhl, bylo prakticky po zápase. Domácí neměli dost sil na zvrat.

„Docela často se to stává. Když jde první zápas hladce, hráči podlehnou uspokojení a ve druhém utkání zklamou. Takový je baseball,“ mračil se trenér Ostravanů Edgar Delos Reyes, který i přes druhou příčku v tabulce nepodléhá uspokojení. „Minulý týden jsme prohráli s brněnskou Technikou jasně vyhraný zápas. Dnes jsme dostali další lekci. Z dlouhodobého hlediska to ale možná není na škodu. Letos chceme získat titul a podobné porážky nás nakonec mohou posílit,“ dodal filipínský expert.

Arrows Ostrava – Krč Altron 10:0 v 8. směně a 0:8.

Další zápasy: Olomouc - Technika Brno 5:1 a 5:4, Draci Brno - Blansko 11:1.