Mikeska, která hledala další klub, se kterým by vytvořila silný celek a vrátila se nejen do první ligy, ale i na výsluní futsalu, tak do druhé ligy vstoupí jako ostravská. Jednání Mikesky a Havířova byla již naplno rozjetá, Mikeska dokonce jednou týdně v Havířově trénovala, ale nakonec projekt sloučení padl.

„Jednání s vedením Havířova jsme definitivně ukončili a do druhé ligy se přihlásíme jako Mikeska Ostrava,“ potvrdil předseda Mikesky Miroslav Vokulič. „Jednání se Slávií se neúměrně protahovala, nikdo nedokázal říci jasné stanovisko a proto jsme ztratili důvěru v tento projekt.“

Ve druhé lize tedy budou figurovat Mikeska Ostrava i Slávia Havířov, tím odpadla varianta menšího počtu sestupujících týmů. Severomoravský tým se ale i bez spojení stává jedním z aspirantů postupu do nejvyšší soutěže, protože až na jednu výjimku kádr zůstává pohromadě. „Jediným odcházejícím je Jan Demel do Jistebníku, jinak jsme ve stejném složení jako loni,“ ujasnil situaci kolem kádru Vokulič. „Jsme silní, pokud se nám budou vyhýbat zranění, těžko budeme k poražení a předpokládám, že o první ligu se důstojně popereme s Tangem,“ uzavřel Vokulič.

(tom, hav)