Ani odvetné barážové utkání o nejvyšší soutěž se házenkářkám Sokola Poruba nevydařilo podle jejich představ, prohrály ve Zlíně 22:31, a i příští rok je čekají znovu pouze boje v 1. lize. „Je to velká škoda, protože jsme ještě před rozhodujícím dvojzápasem jednali s několika sponzory, kteří nám v případě postupu do Interligy přislíbili podporu,“ litoval ztracené šance na zvýšení kvality ženské házené v Ostravě trenér Poruby Jiří Nováček, podle kterého se jednalo o částku okolo dvou a půl milionu korun.

Porubské hráčky potřebovaly začít v odvetě co nejdříve umazávat z pětibrankového náskoku, který si soupeř vytvořil v úvodním zápase v Ostravě. Do vedení však šly rychle zlínské hráčky a poločasové vedení domácích o tři branky nedávalo do druhého dějství Porubě příliš velké šance. Ve Zlíně se hráčky ostravského týmu nedokázaly prosadit, dlouhodobě nejlepší střelkyně Vycudilíková a Holická daly společně pouze šest branek, a sen o postupu do Interligy se tak rozplynul. „Jejich branky nám hodně chyběly,“ přiznal kouč Poruby, kterého však mrzela hlavně úvodní prohra v Ostravě.

„Rozhodlo se už v prvním domácím zápase, který jsme sice dobře začali, ale závěr nám nevyšel podle našich představ a do odvety už nám příliš naděje nezůstalo,“ připomněl úvodní porážku 24:29 trenér ostravského mužstva Jiří Nováček. „Brzy jsme vedli o čtyři branky, ale i kvůli některým sporným rozhodnutím sudích, již nás podle mého poškodili, jsme v druhé půli o náskok přišli, a nakonec možná až příliš krutě prohráli o pět gólů,“ vrátil se ještě jednou ke klíčovému duelu kouč Poruby. „Ve Zlíně jsme se snažili dělat možné i nemožné, ale nestačilo to,“ uzavřel Nováček.

2. zápas: Zlín – Sokol Poruba 31:22 (14:11)
Poruba: Drobcová 5, Holická 4, Bednářová a Oroszová po 3, Bittnerová, Tondrová a Vycudilíková po 2, Škapová 1.
1. zápas: Sokol Poruba – Zlín 24:29 (14:14), Zlín se udržel v Interlize.