Na každém z předešlých závodů Vlašičová neúspěšně atakovala jedenáct let starý světový rekord 210 cm Bulharky Stefky Kostadinovové z Říma. Zatím neúspěšně. „Byla bych vděčná, kdybych měla tu možnost atakovat 210 centimetrů i tady v Ostravě,“ řekla Vlašičová, která přijela do Ostravy už popáté. „Křišťálových treter už mám doma docela dost,“ smála se pětadvacetiletá atletka.

Ovšem mítink Zlatá tretra má pro ni osobní kouzlo. „Cítím se tady jako doma. Chorvatština a čeština jsou podobné řeči, a taky podpora diváků je tady vynikající. Jen loni mě moc mrzelo, že na tretře byla mužská výška a nemohla jsem přijet,“ poslala výtku pořadatelům.

Na otázku, kdy Vlašičová konečně magických 210 centimetrů překoná, není snadná odpověď. „Loni na Golden league v Bruselu jsem skákala dobře a uvědomila jsem si, že bych to opravdu mohla jednou skočit. Ovšem skok do výšky není matematika, kde jde vše podle pravidel. Vše musí do sebe zapadnout, a pak se to dá skočit. Top formu bych měla mít až v další části sezony,“ doufá Vlašičová, že se jí to podaří už letos.

Diváci se při výšce žen těší na Blančiny oslavné tanečky. „Uvidíme, jaký to bude dnes závod. Neplánuju to, vyplynou ze závodu. Výkony pod dva metry mě neuspokojují, takže tancuji až od dvou metrů výše. Zaleží vždy na tom, jaký je závod a atmosféra okolo něj.

V čase závodu bude na fotbalovém Euru bojovat Chorvatská reprezentace s Německem. „V souteži je jen osm výškařek, tak snad závěr utkáni stihnu,“ vtipkovala Vlašičová.