V Ostravě si ji poprvé v letošní sezoně vyzkoušel, aby potěšil fanoušky nejrychlejším časem, který kdy Česko vidělo – 19,83.

„Byl to opravdu velmi dobrý závod. Poslední dva roky jsem se takhle dobře necítil,“ líčil nadšeně v cíli a přitom si stihl poplácávat s fanoušky a rozdávat autogramy. „Bez problémů jsem si držel tempo,“ dodal ještě.

Na první start sezony skvělý výkon. Jak asi napomůže v jeho rozhodování vzhledem k olympijským hrám? Stovka nebo dvoustovka? „Já bych upřednostnil dvoustovku, jenže záleží také na rozhodnutí trenéra,“ vysvětloval.

A také na tom, jak se bude sezona dál vyvíjet. Kdo ví, možná ho v Pekingu uvidíme na obou distancích. Zrodí se velkolepé double?

Útok na nejlepší čas sezony a druhý v historii se naopak nevyvedl světové rekordmance na 5000 metrů Tiruneš Dibabaové z Etiopie. „Není jednoduché běžet znovu ani ne týden po světovém rekordu na pětku,“ říkala před startem.

Prokázala přinejmenším obrovskou morální sílu. Během závodu se kvůli žaludeční nevolnosti propadla do středu startovního pole, přesto nakonec dokázala zvítězit v kvalitním výkonu 31:03,37 a zajistila si olympijský limit.