Nevyšlo to. Škoda. Chorvatské výškařce Blance Vlašičové se ani v Ostravě na Zlaté tretře nepodařilo vymazat z čela tabulek Bulharku Stefku Kostadinovou. Překonala „jen“ rekord mítinku a své letošní maximum.

Současná královna ve skoku vysokém včera nenašla soupeřku. Tam kde všechny výškařky skončily, Vlašičová ani jednou nezaváhala. Druhá Ruska Savčenková i domácí Dubnova odpadly na výšce 195 centimetrů, a pak už pětadvacetiletá kráska soupeřila jen z laťkou. A světovým rekordem. „Chtěla bych v Ostravě opět atakovat rekord,“ hlásila už před závodem Vlašičová.

Pokusem ve výšce 195 centimetrů si zajistila vítězství další křišťálovou tretru do sbírky, a pak si laťku nechala nastavit na 202 cm a naprosto ladně vytvořila nový rekord mítinku. Také laťku ve výšce 205 (nové letošní maximum – pozn. aut.) udolala na první pokus a odměnila diváky ladnými tanečky. Laťka se pak posunula o celých pět centimetrů výše a přišel na řadu další díl ze seriálu pokus o překonání letitého světového rekordu 209 centimetrů.

První pokus nevyšel, při druhém spadla laťka jen tak tak. Bohužel ani napotřetí nezůstala neposedná tyčka na stojanu.

Sympatická atletka ale nesmutnila. „Jsem velice ráda za tu výšku, ale je to pořád jen začátek sezony a není to stoprocentní. Ale cítím, že světový rekord je na cestě,“ řekla.

Než odešla do útrob stadionu, musela rozdat spousty autogramů. „V Ostravě skáču hodně ráda, cítím se tady jako doma. Jsem moc ráda, že závod nepokazil déšť,“ loučila se Vlašičová.