„Musel jsem téměř celou noc odpovídat na dotazy kubánských novinářů. Skoro jsem nespal,“ přiznal jednadvacetiletý překážkář. Od pořadatelů 47. ročníku atletické Zlaté tretry dostal k snídani sklenici šampaňského. „Ještě nikdy jsem si k snídani šampaňské nedal,“ culil se Robles.

Robles svým výkonem zastínil všechny hvězdy ostravského mítinku. O jednu setinu navíc překonal stávající výkon Číňana Liu Xianga. „Nemyslel jsem si, že ten běh byl tak rychlý, ale když jsem na světelné tabuli uviděl ten čas, byl jsem naprosto šokován,“ líčil Robles.

Číňan se o tom, že byl překonán, dověděl v pátek ráno. A nechal se slyšet, že to není důležité, že rozhodující bude olympijský závod v Pekingu. „Myslím si, že si ho bude chtít vzít zpět,“ podotkl Robles. Na přímý souboj s Číňanem Liu Xiangem dojde asi až na olympiádě. „Je to škoda, že se s ním neutkám, ale on se rozhodl, že už nebude do olympiády běhat, a já to respektuji. O to více se na ten souboj těším,“ uzavřel Robles.

Svůj rekordní běh zhlédl Robles ve společnosti svého manažera Amaričana Tonyho Campbella, až ráno při snídani. „Byl to vydařený běh. Dayron běžel uvolněně, a kdyby závěr nevypustil, mohl by zaběhnout i 12,85,“ uvedl Roblesův manažer.

Za vítězství dostane Robles od pořadatelů prémii 25 tisíc dolarů. Jak s ní naloží, zatím neví. „Máme mezi sebou uzavřenou takovou sázku, vždy zaběhne nějaký výjimečný čas, něco mu koupím,“ přiznal manažer. „Tentokrát mu dám asi iPhone nebo iPod,“ dodal Campbell.

Kubánský atlet se přes noc stal hrdinou. „Jsem z Guantánama a lidé tam prý oslavovali můj výkon přímo na ulici,“ chlubil se.