Nerozhodně 1:1 na zápasy skončil extraligový souboj mezi baseballisty Arrows Ostrava a Tegoly Praha. Domácí tak nepotvrdili roli favorita a špatným výkonem darovali soupeři jedno vítězství. Výhra minulý týden nad suverénem soutěže, brněnskými Draky, tak v této souvislosti malinko ztrácí na významu.

Pražská Tegola patří dlouhodobě mezi slabší účastníky baseballové extraligy. Naopak Arrows se poslední sezony bijí o medailové pozice. Před sobotním vzájemným zápasem tak byli Ostravané jasnými favority. Nakonec ale bylo vše jinak, dokázali zvítězit jen jednou.

„Jsme hodně zklamáni. Udělat za dva zápasy jen čtyři doběhy je hrozně málo. Dnes jsme propadli především na pálce. Když se k tomu v druhém zápase přidal výpadek nadhazovačů, neměli jsme asi šanci dvakrát zvítězit,“ uznal trenér nadhazovačů Arrows David Fiala. „Na druhé straně i Tegola má svou sílu. Vždyť stejně jako my dokázala porazit Draky. A my bohužel nejsme tak suverénní, že bychom bez jakýchkoli problémů zvládali pozici favorita,“ dodal Fiala.

Trenéři domácího celku neskrývali nespokojenost. Bezprostředně po druhém prohraném utkání tak ostravští baseballisté po dlouhé době kroužili kolečka po hřišti. „Bylo to za trest. Museli jsme jít běhat. Předpokládám, že nám trenéři i v týdnu dají zabrat a čeká nás asi docela velká makačka. Hned po zápase se nechali slyšet, že hlavně nadhazovači dostanou docela zabrat,“ kroutil hlavou jeden z nejzkušenějších hráčů Arrows Martin Kubovčík.

Právě Kubovčík patří k jedněm z mála ostravských hráčů, kteří můžou být s tímto víkendem spokojeni. Na pálce se docela pravidelně prosazoval, v poli byl bezchybný. Posunul se dokonce na druhé místo v pořadí pálkařů, kde startují ti nejlepší. „Společně s bratrem Petrem a Alešem Navrátilem patřím k nejstarším v týmu. Cítím, že bych měl být jedním z hráčů, kteří budou vést tým. Změnil jsem taktiku na pálce a začíná se mi dařit,“ usmál se Kubovčík, který se v minulých letech prosazoval na pálce prakticky jen ulívkami. Nyní se naopak prezentuje dlouhými, přesnými odpaly.

Do třetice i tento víkend budou Arrows hrát na svém hřišti v Ostravě-Porubě. Proti brněnské Technice by si měli napravit reputaci. Svému soupeři mají co vracet. V jednom z letošních soubojů v Brně ztratili s Technikou více než desetibodový náskok. A to je v baseballu naprostá rarita. Utkání začne v sobotu ve 13 hodin.

Arrows Ostrava – Tegola Praha 2:1 a 2:8.