O víkendu 28. a 29. června se už potřetí uskutečnil v baseballovém areálu Arrows Ostrava Turnaj olympijských nadějí vypsaný pro kategorii kadetů. Letos byla akce komornější než v minulosti a zúčastnily se jí týmy Česka, Slovenska, Polska a výběr domácích Arrows.

„Probíhá u nás rekonstrukce areálu a k dispozici máme momentálně jen jedno hřiště. Nechtěli jsme porušit tradici, a tak jsme to pro tentokrát uspořádali v menším obsazení. Loni jsme tu měli šest mužstev, letos jen čtyři. Ale příští rok bychom se chtěli vrátit ke starému modelu,“ řekl pořadatel akce Dan Krejčiřík.

Turnaj tradičně slouží jako příprava pro reprezentaci před evropským šampionátem. Ten se letos koná v červenci v Itálii a Česko na něm bude obhajovat titul z poslední akce. Národnímu výběru ale úvodní zápas totálně nevyšel, když překvapivě podlehl outsiderovi z Polska 3:4.

„Potřebovali jsme tu porážku jako sůl. Kdybychom turnajem prošli bez problémů, byli by kluci namistrovaní. Tak se aspoň máme o čem bavit a co probírat,“ uvedl trenér reprezentace Zdeněk Josefus, který připomněl, že loni také jeho výběr překvapivě v Ostravě prohrál s Litvou a o pár týdnů později pak vybojoval evropský titul.

„Nezlobil bych se, kdyby se to opakovalo. Ale bude to těžké. Máme silnou skupinu, ale na druhé straně, když postoupíme, měli bychom mít v play off slabší soupeře. Ambice máme vysoké a uvidíme, jak to bude vypadat,“ dodal Josefus.

Druhé místo vybojovali domácí hráči Arrows, kteří se dokázali obejít i bez reprezentantů Michala Janka, Marka a Michala Vykoukalovy a Tomáše Juněce. Po vítězstvích nad Slovenskem a Polskem prohráli až v závěrečném utkání proti české reprezentaci. „Pro naše kluky je to zpestření sezony. Hrají totiž krajský přebor, kde nemají vůbec žádnou konkurenci, a tak si aspoň zahráli pořádný baseball,“ poznamenal Krejčiřík, který si nemůže vynachválit spolupráci s trenérem seniorského výběru, Filipíncem Edgarem Reyesem Delosem. „Loni, když mužstvo trénoval Anthony Benett, tak ten se věnoval jen mužům a nic jiného ho nezajímalo. Naopak Edgar je na hřišti pořád a pracuje se všemi mužstvy. A na klucích je vidět velký pokrok,“ dodal Dan Krejčiřík.

Výsledky: Česko – Polsko 3:4, Slovensko – Arrows 6:11, Arrows – Polsko 11:1, Česko – Slovensko 9:2, Slovensko – Polsko 3:2, Česko – Arrows 5:3. Pořadí: 1. Česko, 2. Arrows, 3. Slovensko, 4. Polsko.