Týmem, jehož dres bude od nové sezony kapitán Vysokoškoláků oblékat, je Ipswich Wolves. „Mají zájem, abych u nich zůstal rok a rozhodl jsem se to využít," řekl těsně před svým odletem do Anglie Lalák. „Sháněli jsme podobné angažmá společně se spoluhráčem Jardou Poláčkem, ale ten nakonec dostal zajímavou nabídku u nás, takže letím sám,“ popsal šestadvacetile­tý Lalák.

Ipswich Wolves jsou loňští futsaloví šampioni Anglie. Lalák tak poprvé ve své kariéře okusí UEFA Futsal Cup. „Ano, je to tak, budeme hrát předkolo této pohárové soutěže. Už teď se na to moc těším," potvrdil ostravský futsalista.

Anglická liga nemá v létě přestávku, a proto musel Lalák odjet už před prázdninami. „Podmínkou Wolves bylo, že přiletím ihned. Příští týden hrajeme finále FA Cupu, potom normálně pokračuje liga,“ vysvětlil Lalák.

Dostat se do nabitého kádru nebude mít jednoduché. „Byl jsem třeba překvapený, že v klubu není ani jeden Angličan. Kádr tvoří většinou Portugalci, takže doufám, že herně obstojím,“ řekl Lalák, který bude kromě futsalu v Anglii i pracovat. „Jedu do Ipswiche především hrát futsal a učit se jazyk, ale klub mi slíbil, že sežene i nějaké menší zaměstnání," prozradil Lalák.

Los UEFA futsal Cupu, jenž se koná už ve středu 2. července, bude zajímat nejen fanoušky z mistrovské Chrudimi. Pozorně ho mohou sledovat i ti Ostravští, ať vědí, proti komu nastoupí jejich bývalý kapitán.