Většina mladých kluků nastupuje v 1. lize a už nyní se v konkurenci starších a zkušenějších borců dokáže prosadit. „Máme hodně želízek v ohni. Osobně chci celému prvoligovému týmu, který má průměrný věk 19 let, poděkovat za vytrvalost a zarputilost nejen na trénincích, ale hlavně na utkáních v letošní sezoně,“ uvedl trenér prvoligového výběru Dalibor Fröhlich, jehož svěřenci se v 1. lize umístili na krásném druhém místě.

Ligové soutěže provázejí rovněž tzv. pohárovky, kde ostravští borci také neztratili glanc. Minulý víkend se v Moravské Třebové konal jeden z posledních podniků sezony, Memoriál Františka Helebranda. V konkurenci borců z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa a Rakouska se neztratil ani jediný zástupce Ostravy, sedmnáctiletý Ondřej Kubaník, který v kategorii do 69 kilogramů obsadil stříbrnou pozici. Prohrál až ve finále, když podlehl na body mnohem zkušenějšímu borci z Maďarska. Trenér Mirek Toráč o svém svěřenci nepochybuje: „Ondra je velký bojovník a srdcař. Neřeší, kdo je jeho soupeř, do každého souboje jde bez respektu s tím, že vyhraje. V ringu nikomu nedá nic zadarmo. Je velký talent, myslím, že o něm ještě mnoho uslyšíme.“

Ostravské boxerské mládí ale nestojí na jednom borci. Dva z nadějných kadetů Boxing clubu, šestnáctiletý Jakub Bambuch a o rok starší Robert Bilík, si svými výsledky v uplynulé sezoně řekli o účast v prestižním programu CISO, který sdružuje a podporuje ostravské talenty mnoha sportovních odvětví. Oba mladíci se do CISO dostali jako vůbec první boxeři v historii. „Je nám ctí, že můžeme do formace elitních sportovců nyní přijmout i boxery. S nimi přichází do řad našich sponzorů i holding Geofin, současný generální partner právě Boxing clubu Ostrava. Jsme velmi rádi, že se oboustrannou spolupráci podařilo navázat, a věříme, že i s pomocí Geofinu budou moci ostravské sportovní hvězdy nadále zářit,“ uvedla ředitelka CISO Táňa Netoličková.

Box v Ostravě se po letech útlumu dostává opět do popředí. Cílem klubu je dostat se na nejvyšší příčky, a především pak přitáhnout k tomuto sportu co nejvíce mladých kluků. „Nezavřeme dveře nikomu, kdo by to u nás chtěl zkusit. Ať bez obav v průběhu prázdnin přijde. Rodiče se o své dospívající potomky bát nemusejí, v počátcích je boxerská příprava bezkontaktní, jde pouze o zvládnutí základních technik a zlepšení fyzické kondice. Tedy kyblíky potu a dřina. Ani později ale není důvod k obavám. Moderní chrániče všech choulostivých míst dokážou minimalizovat následky dopadů úderů soupeře, takže se těch pár modřin už nějak snese. Koneckonců rodiče mohou kdykoli zhlédnout některý z tréninků a přesvědčit se na vlastní oči, že jejich děti jsou v dobrých rukou. Stačí přijít k nám na ulici Velkou v centru Ostravy,“ dodal trenér Dalibor Fröhlich.

(rs)