Mladý vnitřní polař cítí velkou šanci dostat se do základu a odehrát valnou část akademického mistrovství světa, které příští týden hostí Ostrava.

Do základní sestavy ostravských Arrows jste se dostal až v letošní sezoně. Byla tedy nominace na Akademické mistrovství světa v baseballu velkým překvapením?

Před sezonou bych na sebe určitě nevsadil. Letos se mi ale hodně daří a abych byl upřímný, docela jsem čekal, že by to mohlo vyjít. Mou výhodou navíc je, že můžu hrát na první i třetí metě. Věřím, že se docela často dostanu na hřiště.

Konkurence v národním týmu bude určitě veliká. S kým budete bojovat na svých postech?

Musím říct, že to mám o něco jednodušší než třeba spoluhráč z Arrows Kuba Zděblo, který se také dostal do reprezentace. Hraje na druhé metě, kde má ještě mnohem větší konkurenci. Ani já to nebudu mít jednoduché. Na první metě budu o místo bojovat s Němcem z Olomouce, na třetí metě pak s Drábkem, který má zkušenosti z Holandska a Belgie. Myslím si, že se budeme na obou postech docela točit a věřím, že si minimálně zápas zahraji.

Do Ostravy a dalších českých měst se sjede baseballová špička. Jaké vidíte šance českého celku na umístění?

Probojovat se mezi první čtyři týmy bude nesmírně těžké. Přijedou silní Američané, Japonci nebo baseballisté Tchaj-wanu. Hrát s nimi bude velkou školou. Kdybychom skončili někde kolem páté příčky, bylo by to vynikající. I když se samozřejmě budeme snažit potrápit i favority.

Šampionát zahájíte na domácím hřišti ostravských Arrows. Přijde se na vás podívat celá rodina, spousta známých. Nervy asi budou hrát svou roli…

Tak nějaká nervozita asi bude. Už jsem to ale loni zažil při semifinále extraligy, kdy šlo o dost vypjaté zápasy. Na lavičce jsem se hodně klepal. Když jsem ale přišel na hřiště, všechno ze mě spadlo. Předpokládám, že teď to bude podobné.
Hřiště ostravských Arrows se do poslední chvíle rekonstruovalo. Z tohoto pohledu domácí prostředí asi nebude velkou výhodou. Budeme si na to muset zvyknout. Odskoky míčku budou asi hodně nevyzpytatelné. Přesto si myslím, že to pro nás bude velká výhoda, že hrajeme doma. Snad nás čeští fanoušci poženou k co nejlepším výkonům.