Po porážce s Koreou nastoupili čeští baseballisté proti neznámé Litvě. Zápas byl mnohem méně dramatičtější a zajímavější než ten čtvrteční. Litevci vyprodukovali až neuvěřitelné množství chyb v poli a český výběr v pohodě dokráčel k vítězství 5:0.

Na nadhozu začal hráč ostravských Arrows Boris Bokaj a úvod neměl příliš optimální. Prvním třem hráčům daroval jeden odpal a dvě mety zdarma. Pak se ale rozházel a litevští pálkaři ho za celou dobu nedokázali přelstít.

„Se svým výkonem jsem spokojený. I když až s druhou půlkou. Na začátku jsem se docela trápil. Nebyl jsem ani tak nervózní. Spíše překvapený hrou soupeře a chyběla mi i stoprocentní koncentrace. Ale zabojoval jsem a dostal se z toho,“ poznamenal po utkání Bokaj.

Český tým se prvního bodu dočkal už v první směně a k doběhu Schneidera dopomohlo i několik litevských chyb v poli. Další čtyři směny pak toho ale ani jeden celek divákům moc nenabídl. „Zadání pro tento zápas bylo jednoznačné. Chtěli jsme hrát na naši úrovni a nesnižovat se na úroveň soupeře. Prvních pár průchodů line-upem se nám to ale příliš nedařilo,“ přiznal trenér českého výběru Arnošt Nesňal.

Zlom přišel až v páté směně a největší zásluhu na tom měl odchovanec Arrows Jakub Malík. Odpalem získal tři mety a jednoho spoluhráče poslal domů. A vzápětí doběhl i sám. V další směně Černík bodoval po chybě středního polaře a další zaváhání litevských hráčů využil Toman. Skóre se pak už nezměnilo a český tým si připsal úvodní vítězství na turnaji.

„Po čtvrté směně jsme si to s kluky vyříkali a výkonnostně jsme šli nahoru. Pak už to bylo jednoduché,“ uvedl Boris Bokaj. „Začali jsme konečně hrát náš baseball a soupeře po zásluze vyhráli,“ doplnil trenér Nesňal.

Česko – Litva 5:0