Úvodnímu dni Akademického mistrovství světa v baseballu nepřálo počasí. Zápas mezi Českou republikou a Koreou se změnil ve tři a půl hodinové drama, které se skoro celé odehrálo za nepříjemného deště. V extrémních podmínkách hrála dlouho hlavní roli obrana. Vynikající nadhazovači na obou stranách nedovolovali pálkařům žádné odpaly, první si připsali až ve třetí směně Korejci. Ofenzivní snahy velkých favoritů utkání držel na uzdě až do poloviny zápasu nadhazovač Martin Schneider a Korejci se dokázali prosadit až v šesté směně, když získali dva doběhy. Na vedení hostů odpověděl vzápětí jednobodovým homerunem Šimon Kudernatsch a Češi tak stále drželi naději na solidní výsledek.

Tu ještě zvýšili v osmé předposlední směně. Po Malíkově odpalu se podařilo vyrovnat a vzápětí Hrušovský úspěšným doběhem otočil skóre utkání. V té chvíli se schylovalo k senzaci.

Ovšem Korejci dokázali úlohu favorita stoprocentně potvrdit. V závěrečném dějství nejdříve zaplnili první dvě mety. Pak po jejich úlivce následoval nepřesný český příhoz, který hostům dovolil vyrovnat. V dalším průběhu přidali ještě tři body a úvodní utkání mistrovství světa tak vyhráli 6:3.

„Hráčům jsem řekl, že jsem na ně hrdý. Ukázali, že se můžou měřit s nejlepšími celky světa a nepřeháním, když řeknu, že jsme odehráli nejlepší zápas za poslední tři roky. Tak dobře jsem kluky snad ještě hrát neviděl,“ uvedl po utkání český kouč Arnošt Nesňal, který bral nešťastnou prohru sportovně. „Takový je holt baseball. Je to akademický tým a na některých postech klukům ještě chybí zkušenosti, takže občas uděláme nějaké chyby. Přesto znovu opakuji, že na kluky jsem opravdu hrdý,“ dodal český trenér.

V pátek jsou na programu dvě utkání. V 10 hodin se utká Korea s USA a ve 20 hodin nastoupí Česko proti Litvě.

Česko – Korea 3:6

Česko: Schneider, Čech, Červinka, Petřík, Kudernatsch, Polanský, Toman, Hrušovský, Malík, Voják, Jurdzin, Minařík, Toufar. Trenér: Arnošt Nesňal.