Ve třetím utkání Akademického mistrovství světa se česká reprezentace utkala s obhájci titulu, týmem USA. Z Američanů šel zcela oprávněný respekt, vždyť tento výběr dokázal dvakrát porazit kubánský Dream team, který se připravuje na olympiádu.

Přesto čeští mladíci začali bez respektu. Hned v úvodní směně dokázali třikrát odpálit a zásluhou doběhu Schneidera si připsali i jeden doběh. „Takhle bychom měli hrát častěji, tak by naše hra měla vypadat,“ pochvaloval si trenér české reprezentace Arnošt Nesňál.

Brzy se ale začala projevovat převaha amerického týmu. Nadhazovači vypouštěli míčky rychlostí skoro sto padesáti kilometrů a pálkaři dělali českému týmu velké starosti.

Přesto zvrat přinesla až čtvrtá směna, ve které Jared Clark trefil dvoubodový home run. Češi už jen zásluhou Polanského snížili a nakonec prohráli 2:8. Ale i přes porážku předvedli výkon, za který se nemusí stydět.

„Výkon hodnotím jedině pozitivně. Byli jsme si vědomi svých limitů a tak jsme na soupeře nenasadili elitní nadhazovače. Ale i kluci, kteří na kopci byli, Američany potrápili. Ti byli lepší na pálce, ale pro nás je pozitivní, že jsme udělali snad první útočné body proti americkým týmům,“ řekl k utkání Arnošt Nesňál, který své svěřence za výkon jen chválil. „Když srovnám ten americký tým s tím, se kterým jsme hráli na minulé Univerziádě, řekl bych, že jsou pálkařsky slabší. Ale bude to asi tím, že my jsme šli za tu dobu neuvěřitelně nahoru.“

Česko – USA 2:8