Ostravští organizátoři zvládli svůj díl turnaje na jedničku, teď dokonce pošilhávají po organizování seniorského mistrovství světa. Jedinou kaňkou na kráse tak bylo mizerné počasí v první hrací den turnaje. „Je to škoda, ale s tím se holt nedá nic dělat. Ale bylo fantastické, že i v tom dešti diváci vytvořili našemu týmu neuvěřitelnou atmosféru. I díky nim jsme málem Koreu porazili,“ složil fanouškům poklonu hlavní organizátor ostravské části šampionátu Radim Kepák.

Univerzitní baseballový šampionát byl jednou z největších sportovních akcí, které se letos v Ostravě konají. Česká reprezentace odehrála v porubském areálu Arrows celkem tři utkání, včetně závěrečného úžasného zápasu s americkým výběrem. „Baseball takové úrovně se ještě nikdy v České republice nehrál. V dresu Spojených států třeba nastupuje hráč, který byl druhý na loňském draftu a podepsal smlouvu s týmem Major League s bonusem sedmi milionů dolarů. Viděli jsme opravdu špičkový baseball,“ pochvaloval si sportovní úroveň akce Kepák, který byl s organizační stránkou absolutně spokojený. „Nic závažného se nám nepokazilo. Všechno klapalo, jak mělo. Ukázal se obrovský entuziasmus Ostravanů. Troufám si tvrdit, že tolik dobrovolníků by se nikde jinde v republice nenašlo,“ vzdal Kepák hold všem spoluorganizátorům.

Ostravská část Akademického šampionátu je tedy za námi. Teď se hraje ještě o mnohem větší sousto. Mistrovství světa seniorů se má příští rok hrát v Evropě. Pořádat jej bude více zemí, skupiny by se měly hrát v Paříži, Stockholmu, Řezně a Praze, vyvrcholit by měl šampionát v Holandsku a Itálii. A právě Prahu by chtěli v pořádání turnaje nahradit Ostravané.

„Ukázali jsme, že bez problémů dokážeme takový turnaj uspořádat. Navíc se nám díky podpoře města a kraje podařilo zrekonstruovat areál, který teď splňuje nejpřísnější předpoklady. Stejné ambice jako my, tedy pořádat seniorský šampionát, má i Brno a Praha. Uvidíme, jak všechno dopadne,“ tvrdí Kepák, který pro případné pořádání Ostravy vynáší další podstatné trumfy.

„Na poslední český zápas akademického šampionátu přišly dvě tisícovky lidí. Troufám si tvrdit, že tolik by nepřišlo nikde v republice. Atmosféra byla jedním slovem vynikající. Navíc máme velkou podporu města. Zástupci Ostravy se nechali slyšet, že tento turnaj staví na roveň mistrovství světa ve florbale a Zlaté tretře. A s takovými akcemi je krásné se srovnávat,“ dodal Kepák.

(lot)