BasketbalovÍ fanoušci v Novém Jičíně se mohou těšit na novou tvář. Do klubu přichází z NH Ostrava Zbyněk Pospíšil. Šestadvacetiletý pivot, který je zároveň členem širšího kádru české reprezentace, se na nové angažmá těší. „Rád se posunu někam výše,“ přiznal Pospíšil.

V Ostravě se vám dařilo, proč odcházíte?

Hlavní důvod je, že jsem byl v Ostravě několik let a tak trošku jsem již cítil, že potřebuji změnu. Nic záhadného v tom není. Jde pouze o změnu, motivaci, posunutí se dál do lepšího týmu a možnost zahrát si o nejvyšší příčky. Nový Jičín hrál finále a v posledních letech vždy o nejvyšší příčky, takže určitě právem patří mezi naše nejlepší týmy.

Mezi Ostravou a Novým Jičínem panuje velká rivalita. Nemáte strach z toho, jak vás přijme ostravské publikum, až tam budete hrát?

Jak mě přijmou, to se ukáže, až spolu budeme hrát. Ale strach a trému mít nebudu. Ostravské prostředí mám rád. Navíc vzájemné zápasy měly vždycky skvělou úroveň i atmosféru a těším se na ně.

Co říkáte na novojičínské publikum?

Fanoušci v Novém Jičíně jsou jedni z nejlepších, které jsem v lize viděl. Atmosféra v Novém Jičíně se mi vždy líbila. Jezdil jsem tam rád dívat se na zápasy, i když jsem měl volno. Jestli to bude takto pokračovat dál, bude to jistě skvělé.

Budete v jednom týmu s Robertem Šarovičem…

Je to skvělý hráč. Nejenom že je dobrý střelec, ale má na hřišti výborný přehled a dobře spolupracuje s ostatními hráči. Určitě se na spolupráci s ním těším.

Novojičínský kádr znáte, máte zde nějaké kamarády?

Rosťa Pelikán i Juraj Gavlák hrávali v Ostravě. Ale v podstatě se znám se všemi. Nemyslím si, že by měl být nějaký problém.

Jaké budete mít cíle a osobní plány v novém klubu?

Nyní se soustředím na úplný začátek, kdy budu s národním týmem a k Novému Jičínu se připojím později. Jsem docela zvědavý, jak se to všechno nakonec vyvine. Ale chtěl bych mužstvu pomoci k co nejlepším výsledkům.

JAN KEŠELÁK