O mistrovské tituly se bude bojovat ve čtyřech kategoriích. Soutěže jednotlivců mají předepsané tříkolové soutěže a v soutěži družstev se startující představí ve dvou kolech. Muži budou absolvovat soutěže ST** (140 cm) a dvakrát T** (150 cm), ženy S** (130 cm) a dvakrát ST**, mladí jezdci 16 - 21 let dvakrát S** (130 cm) a ST**, čtyřčlenná oblastní družstva S** a ST**.

Ke startu je přihlášeno osmdesát koní. V soutěži mužů je přihlášeno patnáct dvojic, v kategorii žen třináct, mladých jezdců sedmnáct a družstev šest. Z regionu se mezi mladými jezdci představí K. Flisníková, P. Látalová a M. Škuta. V kategorii žen se o titul popere P. Špalková a V. Minxová. Muže budou reprezentovat Z. Žíla, J. Kincl, S. Hošák, M. Hentšel a M. Šoupal.
Pořádající oblast může přihlásit dvě čtyřčlenná družstva a reprezentovat tak budou týmy ve složení Z. Žíla, J. Kincl, M. Šoupal, D. Fialka a M. Hentšel, K. Flisníková, J. Kubrický, P. Holešovský.

Začátek byl stanoven na pátek 25. července na devátou hodinu ranní, kdy proběhne zahajovací trénink. První soutěžní kola jednotlivců budou odstartována v pátek ve 13 hodin, poté budou následovat všechny ostatní kategorie. V sobotu od 10 hodin dopoledne se rozběhnou první kola družstev a ve 13 hodin druhá kola jednotlivců. Neděle má na programu v 10 hodin druhá kola družstev a v pravé poledne by měla začít závěrečná třetí kola jednotlivců.

JIŘÍ GEBAUER