Zlatou medaili získal nestárnoucí Vladimír Vysocký (50 let) z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ve finále sprintu na 500 metrů na cyklotrenažéru, kterému aplaudovala celá liverpoolská Arena. Dalším úspěšným závodem bylo v úterý lezení na obtížnost. V nejobtížnější kategorii Elite získal stříbro Martin Gospoš opět z HZS MSK, bronz v kategorii Intermediate vybojoval Tomáš Višnar (HZS Královéhradeckého kraje). A bronzovou medaili získal také Bohumil Kučera (HZS Olomouc) v kategorii veteránů.

Úspěchem skončila také štafety ve veslování na trenažéru na 5 km, kde čtyřčlenný tým z HZS MSK (Miroslav Šín, Michal Gurný, Jakub Švidernoch a Roman Viej) obsadil v mimořádně silné konkurenci „pouze“ 6. místo, přitom čas by na předchozích Světových hasičských hrách v Hongkongu stačil na stříbrnou medaili.

V úterý také začalo klání v beach volejbale – a velmi nadějně. Miloš Střelka a Ondřej Lach z HZS MSK jsou po rozřazovacích bojích na 2. místě ve své skupině. Turnaj pokračuje v dalších dnech.

Světových hasičských her v Liverpoolu se účastní bezmála 3000 sportovců. Česká výprava má 42 závodníků, z toho 15 z Moravskoslezského kraje.