V zápase se tak Ostravané mohli baseballem už jen bavit. „Dlouho jsme uvažovali, jak tento dvojzápas pojmout. Nakonec jsme dali šanci mladým hráčům a udělali jsme dobře. Znovu jsme se mohli ujistit, kdo z mladíků má na to, hrát v play off, a kdo nikoli. I přes jednu prohru to bylo prospěšné zjištění,“ komentoval nedělní výsledky 5:7 a 7:5 kouč nadhazovačů Arrows David Fiala.

Semifinále play off čeká na Arrows už 13. září, kdy v domácím prostředí přivítají brněnskou Techniku. Na ni mají letos poměrně dobré vzpomínky, když ji třikrát porazili. Přesto lze v duelu s Technikou najít jedno velké nebezpečí. „V jednom zápase jsme nad nimi vedli už 14:1, a prohráli jsme 18:17. Na podobnou ztrátu koncentrace si musíme dát pozor. V play off by se to mohlo vymstít,“ upozorňuje Fiala. „Technika nemá špatné hráče. Na nadhozu má velmi dobrého Vančuru s Američanem Dubiensem. Oba jsou leváci a mohli by nám trochu dělat problémy. My ale máme rozhodně vyrovnanější pole nadhazovačů a i na pálce bychom měli mít papírově navrch. Nezdráháme se přijmout roli favorita,“ dodal ostravský trenér.

Základní část ukončili Arrows s bilancí devatenácti výher a devíti porážek. Zatímco loni šli do play off ze čtvrtého místa a hned v semifinále je čekali vládcové tuzemského baseballu, brněnští Draci, letos je jejich pozice mnohem lepší. „Tento rok jsme se opravdu hodně zlepšili. Příchodem Filipínce Roblese na nadhoz a jeho krajana Reyese do role kouče jsme trochu změnili styl hry. Hlavně na nadhozu jsme už neměli takové výpadky. Se základní částí panuje absolutní spokojenost,“ usmívá se Fiala.

A na kom by v play off především měla stát hra Ostravanů? „Kromě nadhazovačů Roblese s Bokajem je stabilně naším nejlepším hráčem Kanaďan Mike Griffin. Letos navíc šli hodně s formou nahoru bratři Kubovčíkové, a v závěru základní části i Joe Trues〜dale a Martin Citovecký. Na play off by nás měl ještě ze zámoří posílit náš odchovanec Petr Čech. Cílem je titul - a s touhle sestavou by to zdaleka nemuselo být nereálné,“ přeje si kouč Arrows.
Krč Altron – Arrows Ostrava 7:5 a 5:7.