Už jen necelých sto dní schází do vypuknutí v pořadí už sedmého světového šampionátu ve florbalu, jehož základní skupiny bude hostit Ostrava. „S trochou nadsázky říkáme, že skončilo mistrovství světa v hokeji, Euro a olympiáda a teď už je největší událostí roku jednoznačně světový šampionát ve florbalu,“ řekl předseda České florbalové unie Filip Šuman, který nastínil i cíle, které pořadatelé chtějí splnit.

„Chceme dosáhnout tří úspěchů. Na prvním místě je samozřejmě úspěch sportovní, ale ten je záležitostí hráčů. Za druhé bychom po organizační stránce chtěli minimálně navázat na kvalitu posledních šampionátů a pak bychom chtěli překonat divácké rekordy. Snad se nám to podaří,“ uvedl Šuman. Aktuální rekordy jsou 5600 diváků na zápas základní skupiny a 15 106 diváků na finále. Kapacitně jsou haly na překonání rekordu připraveny. „Děláme maximum pro to, aby se florbal stal opravdu dominantní akcí konce roku. Věřím, že je v našich silách lidí zbláznit natolik, že rekordy překonáme,“ dodal Šuman.

Vstupenky jsou v prodeji už nějakou dobu a zájem o ně je mezi florbalovou obcí hodně veliký. Od příštího týdne budou navíc v prodeji i v síti Ticketportal.
Organizátoři potřebují k zabezpečení šampionátu přes tři stovky dobrovolných pracovníků a potěšitelné je, že skoro všechna místa mají už nyní obsazena. „Dobrovolníci se mohou zaregistrovat na oficiálních stránkách šampionátu. Tři měsíce před mistrovstvím máme 273 dobrovolníků v podstatě z celého světa. Navíc polovinu jsme už stačili otestovat na různých akcích,“ pochvaloval si zájem člen organizačního výboru Jan Jírovský. Nejenom pořadatelé dělají pro úspěch akce maximum. Nic náhodě nechtějí ponechat ani samotní hráči, kteří se před vlastním publikem chtějí vytáhnout.

„Tlak sice necítím, na to jsem už přece jen zkušený hráč. Ale s fascinací hledím, kolik času se věnuje všem aspektům, aby šampionát byl vynikající. Jsem rád, že jsem se takové akce dožil jako hráč a pro mě osobně je neuvěřitelné, kam se florbal od roku 1993 dostal. Zahrát si v Ostravě je neskutečná motivace a moc se na to těším,“ uvedl jeden z reprezentantů a od letoška opět opora Vítkovic Daniel Folta, který bude v extralize patřit k největším osobnostem nejvyšší soutěže.