Jistebník, který bude opět chtít bojovat o příčky nejvyšší, se v neděli představí na palubovce svého přemožitele v semifinále loňského play off Eco Investmentu Praha. Ostravští vysokoškoláci, kteří budou doufat především v účast v play off, se dnes utkají v Mladé Boleslavi s tamním SELPem, v jehož dresu zpestří ligu bývalý slávista Ivo Ulich.

„Máme problémy. Lalák, Nejezchleba, Poláček a Pliska odešli, nebo skončili. K prvnímu utkání do Mladé Boleslavi odjíždíme jenom v šesti lidech,“ přiznal trenér VŠB Ostrava Václav Svoboda. V dalších kolech už by se kádrová situace v týmu měla zlepšit. „Hráčů máme dost, ale v tomto týdnu někteří prostě nemohou,“ řekl Svoboda. To se týká i třineckého Josefa Cieslara, který bude letos v Ostravě hostovat. „Příští týden, kdy doma hostíme Helas Brno, už bychom měli být kompletní,“ věří Svoboda.

Název klubu CC R. Mroček LKW Jistebník se stal minulostí. Futsalový tým nejvyšší tuzemské soutěže pro novou sezonu změnil hlavního sponzora. Nyní ponese název CC Satum Czech Jistebník. „Jsou to naši dlouholetí partneři, kteří nám zde pomáhají. Postupem času jsme se domluvili a nyní převzali žezlo generálního partnera,“ objasnil prezident jistebnického klubu Martin Pučok.

Dvojnásobný mistr České republiky má podle jeho slov stále na vyšší příčky. „Myslím, že na první čtyřku v tabulce určitě máme. Ale to jsou zatím pouze spekulace. V každém případě chceme play off, čehož se ani neobávám. Takže cílem jsou vyřazovací boje, pak se uvidí,“ popsal Pučok. Během přípravy nastoupil Jistebník, se střídavými úspěchy, převážně proti zahraničním celkům. „Je to taková taktika. Nechceme hrát s tuzemskými mančafty, proto volíme zahraniční. Převážně Slováky a Poláky,“ uzavřel Pučok.

(tom, cas)

Program 2. kola: Eco Investment Praha – CC Jistebník (neděle 7. září v 18 hodin), Pardubice – Kladno (sobota 6. září v 19.30 hodin), Mladá Boleslav – VŠB Ostrava (pátek 5. září ve 20 hodin), Vysoké Mýto – Helas Brno odloženo, Chrudim – Mělník (pátek 5. září ve 20 hodin), Benago Zruč n/S. – Šumperk (sobota 6. září ve 20 hodin).