Tenisoví fanoušci z moravskoslezské metropole mohou jásat. Letošní ročník tenisové extraligy se stěhuje z Přerova do Ostravy, kde se odehraje skupina B. Souběžně budou smíšené týmy nejlepších tenisových klubů v Česku bojovat tradičně ve skupině A v Prostějově. Zápasy ve skupinách začaly v neděli od 11 hodin. O celkové prvenství si to na prostějovských dvorcích rozdají vítězové skupin v pátek 12. září.

„Extraliga je velice prestižní záležitost, o čemž svědčí i nominace jednotlivých mužstev. Loňský vítěz z Prostějova a letošní nejvážnější adept na prvenství má přislíbenou účast jak Rusa Igora Andrejeva, který vypadl na probíhajícím US Open až ve 4. kole se světovou dvojkou Švýcarem Federerem po pětisetové bitvě, tak Němky Sybille Bammerové, které vystavila ve čtvrtfinále Flushing Meadows stopku druhá hráčka světa Srbka Jankovičová. Kromě této dvojice je na soupisce hanáckého mužstva Tomáš Berdych, Lucie Šafářová, ale též Slovenka Dominika Cibulková, Fin Jarkko Nieminen a Srb Janko Tipsarevič, který však není zdravotně zcela fit. Pražské Neridé zase může počítat s polskými sestrami Radwaňskými,“ vyjmenoval největší hvězdy celé soutěže ředitel ostravského turnaje Václav Roubíček.

Papírově slabší ostravské skupině by měl dominovat Olymp Praha. Pražané přijedou v plné síle s Jiřím Vaňkem, Bohdanem Ulihrachem, Klárou Zakopalovou a Barborou Záhlavovou-Strýcovou. Zlobit bude jistě i poslední finalista – tým Přerova, jehož barvy budou hájit Lukáš Rosol, Pavel Šnobel, Jaroslav Pospíšil, Zuzana Ondrášková a Renata Voráčová.

„Není výjimkou, že se občas silné výběry pořádně spálí. Extraliga je specifická tím, že i ten největší outsider dokáže favorita pořádně potrápit, ne-li ho porazit. Divácky je to vždy velmi atraktivní, protože i hráči bývají hodně emotivní,“ prozradil Roubíček.

Tenisté SC Ostrava budou od pondělí do středy bojovat v I. lize ve Zlíně o setrvání v druhé nejvyšší soutěži. Ve čtvrtek je na programu případná baráž. „Hlavním úkolem je udržet se v lize, snad se nám to podaří a baráži se vyhneme,“ věří kapitán ostravského týmu Tomáš Ostarek.

Skupiny A (Prostějov): TK Agrofert Prostějov, I. ČLTK Praha, TK Neridé, TC Realsport Nymburk, TCF Purum Mariánské Lázně.
Skupina B (Ostrava): TK Precolor Přerov, TK Sparta-PSK Olymp Praha, LTC Pardubice, TK Spartak Jihlava, Beskydský TK.