„Extraliga bude i letos hodně vyrovnaná, většina družstev získala posily i ze zahraničí. Humennému jsme na Slovensku podlehli 2:3, velice dobrý je Zlín se smečařem Markem Tomášem. Opava sice postrádá zraněného Cerhu s Plichtou, ale má velice ambiciozní mančaft. Bude to výborná prověrka,“ těší se na dvoudenní souboje pod vysokou sítí trenér DHL Jaroslav Tomáš. Jeho svěřenci v přípravě zatím odehráli 30 zápasů, z nichž 21 vyhráli. „Není to špatný výsledek, ale nijak nepřeceňuji ho,“ poznamenal ostravský kouč.

Ani on nebude mít na domácím turnaji tým kompletní. Libero Václavík je s českou reprezentací v Makedonii a blokař Klapal se zranil. „V posledním turnaji ve Zlíně si přetrhl vazy v kotníku, v ponděli byl operován a podle lékařů bude mimo hru dva až tři měsíce. Nepříjemnou situaci se snažíme řešit a zkusíme za něj sehnat náhradu,“ prozradil ostravský kouč.

Diváci mají na mezinárodní turnaj Ostrava Cup vstup do haly po oba dny zdarma.

Nový ročník extraligy začne v sobotu 20. září a tým DHL, který obhajuje stříbrné medaile, v úvodním kole doma přivítá Příbram posílenou o amerického smečaře Burrowa, Opava vstoupí do soutěže v Benátkách nad Jizerou.

Program Ostrava Cupu – čtvrtek: DHL Ostrava – Zlín (15 hod.), Humenné – Opava (17), pátek: Humenné – DHL Ostrava (9), Opava – Zlín (11.30), Zlín – Humenné (14), DHL Ostrava – Opava (16.30).