Staronového účastníka nejvyšší futsalové soutěže vede zkušený kouč Jan Loup a Brňané by pod jeho vedením rádi prošli až do play off. Většina tahounů, která v Helasu ještě zažila první ligu, už je ale pryč. „Je to spíše mladý tým. Pro nás je to klíčové utkání,“ řekl trenér VŠB Ostrava Václav Svoboda.

Jeho svěřenci v prvním kole prohráli v Mladé Boleslavi, ovšem cítili se poškozeni. Vedli 2:1 a domácí vyrovnali ve chvíli, kdy podle Ostravských už první poločas skončil. „Boleslavští rozehrávali standardku jen několik desetinek před koncem poločasu. Za tak krátkou dobu nemohl balon projít do sítě,“ přiblížil Svoboda, podle něhož to byl klíčový moment utkání. „Rozhodilo nás to a ve druhé půlce jsme utkání nezvládli,“ dodal.

Dnes proti Helasu Brno, který vinou odloženého utkání ve Vysokém Mýtě na první zápas stále čeká, bere Svoboda pouze vítězství. V úvodním utkání táhli vysokoškoláky bodově Slovák Vlado Mudrík a Martin Kapsa, kteří se podíleli na obou gólech Ostravy.

„Oproti Mladé Boleslavi bychom měli být už jakž takž kompletní. Budou hrát i Cieslar, Jurč a Machálek. Měli bychom proto být silnější,“ řekl Svoboda.

Hosté přijíždějí do Ostravy optimisticky naladěni. „Nechci, aby to vyznělo nějak alibisticky, ale v podstatě jde o klíčový zápas. VŠB řadím mezi nejslabší celky ligy a v přímých soubojích prostě musíme bodovat," přiznal Loup. „Máme ale trochu problémy se sestavou, ale s tím se musíme vypořádat. Bude to start jaksepatří,“ uzavřel brněnský klubový prezident a kouč.