„A fanoušci uvidí kromě jiného také světové špičky tohoto sportu,“ láká návštěvníky hlavní organizátor akce Jakub Weissmann. Bohatý program začíná už ve 14 hodin. „Nejprve nabídneme zápasy borců s chrániči. Hlavní program pak začne v 18 hodin,“ připomíná Weissmann z frýdecko-místeckého klubu Elvis gym a C.M.T.A.

Hlavním tahákem je exhibiční zápas Jiřího Žáka, který vyzve švédského borce Joofa Abbe Abddoulieho.

Nejen já tvrdím, že tenhle duel bude ozdobou galavečera. Mě hodně těší, že se thajský box vrací právě do Ostravy. Mám k ní zvláštní vztah, dlouhou dobu jsem tady trénoval a myslím si taky, že podobné akce takového formátu patří do velkých měst.

Jak složité je pro promotéra takový zápas dohodnout?

Pro Jirku Žáka je těžké někoho sehnat, opravdu patří do světové špičky. Stojí to hodně úsilí a hlavně peněz. Náš klub slaví výročí vzniku, tak jsem chtěl všem příznivcům a vlastně i sobě udělat radost. Jsou to dva páni thaiboxeři, moc se na ten zápas těším. Lepší u nás na Moravě a ve Slezsku ještě k vidění nebyl.

Thajský box jde v poslední době hodně nahoru.

Pro fanoušky začíná být doopravdy atraktivní, což se pozitivně odráží i na zvýšené návštěvnosti při podobných akcích. Podle posledních průzkumů i v televizi sledovanost značně stoupla. My si přejeme, aby tento trend vydržel i v Ostravě.

Podobné akce se často konaly také ve Frýdku-Místku.

Tam je pořádal s velkým úspěchem můj bývalý trenér Martin Vaňka. Stávalo se, že na hodně lidí se vůbec nedostalo a třeba tři sta lidí zůstalo před halou. Věřím, že plno bude i v hale Sarezy.

Kdo z borců z kraje se ještě fanouškům představí?

Za pořádající klub David Pekár a Daniel Pinkas. Oba dostali za soupeře Litevce. Dále to jsou ještě z Hamr Gymu Nadaži, Štuka, Terk a Ketner.