V sobotním, druhém kole Národní ligy ragbistů zavítali na trávník Mariánských Hor hráči Olomouce. Ostravané chtěli po vítězství nad pražskými Nosorožci potvrdit vzrůstající formu i na domácím hřišti. Jejich snaha však vyšla naprázdno. Už po prvním poločase prohrávali 0:10. Ztrátu se jim nepodařilo dohnat ani ve druhé čtyřicetiminutovce, naopak Hanáci zvýšili skóre na konečných 0:17.

„Bohužel se nám vůbec nedařilo. Stejně jako v Praze jsme se i proti Olomouci soustředili hlavně na útok. Náš soupeř hlavně bránil, jenže se mu také dařilo úspěšně využít průniky. Byli jsme hodně strnulí a Olomouc z toho těžila,“ řekl smutně po zápase hrající trenér Mariánských Hor Karel Ševčík.

„Prohra nás mrzí o to víc, že jsme byli prakticky pětaosmdesát procent hracího času na soupeřově půlce. Jenže pokaždé, když se Olomouc dostala k míči, končilo to body,“ pokračoval.

Na hostech byla jasně vidět větší chuť po vítězství, což kouč Sokola potvrdil. „Olomouc měla vyzrálejší tým. Jsou to všechno sice hodně mladí hráči, ale s velkým potenciálem. V prvním kole vysoko prohráli, proto u nás chtěli za každou cenu uspět.“ Jejich vůli nepomohl zlomit ani ostravský odchovanec Vlastimil Madry, kterého si Mariánské Hory vypůjčily z Pragy Praha, kam jej v létě uvolnily na hostování. Nepříjemnou prohru podtrhla i skutečnost, že Ostravané nedokázali ani jednou bodovat. „V tom bych ale neviděl moc velký problém. Nehráli jsme totiž na kopy. Pokud bychom se snažili proměnit šance kopem, mohli jsme nahrát minimálně dvanáct bodů. I tak bychom ale nevyhráli,“ zmínil Ševčík.

Ragbisté Sokola se ale musejí z prohry co nejdříve oklepat. V pátek je čeká přátelské utkání proti anglické Cambridge. V neděli pak další ligový zápas, tentokrát na hřišti Bystrce. „Podle mě nás tam čeká nejtěžší zápas sezony. Bystrc má nejsilnější tým z celé soutěže. Jejich dres obléká hodně extraligových hráčů, kteří jsou u nich na střídavý start. Přes to všechno ale do zápasu půjdeme s největším nasazením a o vítězství se porveme,“ dodal odhodlaně mariánskohorský trenér.

Mariánské Hory – Olomouc 0:17 (0:10).

Zdeněk Janiurek, ml.