S poněkud menšími ambicemi než v minulosti vstupují florbalisté ostravského Pepina do nové sezony. „Týmy z druhé poloviny tabulky bychom měli porážet a s těmi ze špičky bychom měli být schopni sehrát vyrovnané duely. Můžeme v soutěži obstát, ale všichni hráči do toho musí dát všechno. Nemůžeme u nás žít z tradice a úspěchů z minulosti, které stejně vybojovali úplně jiní hráče, než které tady teď máme,“ řekl generální manažer Pepina Rolf Franke, který si ohledně svých hráčů nebral servítky. V přípravě měl totiž nový kouč Jan Holovka velké problémy především s docházkou na tréninky.

„Musím říct, že minimálně osmdesát procent hráčů nedává florbalu tolik, kolik tento sport potřebuje. Chovají se jako velcí hráči, ale jejich výkon tomu neodpovídá. Měli by si sáhnout do svědomí a jsem jejich přístupem zklamaný,“ zlobil se Franke a jeho slova potvrdil sportovní ředitel klubu Lubomír Šimon. „V létě s námi trénoval Martin Ostřanský a dali jsme mu nabídku, aby se vrátil. Odmítl s tím, že tréninky u nás nejsou v pořádném tempu, a měl pocit, že by šel výkonnostně dolů. Ale to není chyba trenéra. Když přitvrdí, hráči mu na trénink přestanou chodit.“

Klub v létě zajistil kondičního trenéra, ovšem florbalisté jeho služeb moc nevyužívali. „Postavili jsme to dokonce tak, že pokud s ním absolvují 80 procent tréninků, dostanou peníze. Vycházelo to asi na patnáct tisíc na hráče, ale podmínky splnili jen tři kluci,“ kroutil hlavou Franke.

Ale zpět k sezoně, která začíná o víkendu. Jedinou posilou se nakonec stal gólman Vochozka, který přišel na hostování z Tatranu. „Chtěli jsme posílit na brankářském postu, což bývala naše slabina. Počítali jsme s tím, že Jirka, který se většinu minulé sezony trápil s nemocí, bude fit, ale jeho nemoc je zrádná a není stoprocentně připraven. Čekáme, až mu lékaři povolí start a určitě ho do ničeho nenutíme,“ řekl k největší posile Franke, který chtěl ještě z Třince získat Curneye a Petříka. „Nakonec si zvolili jednodušší cestu a zůstali ve svém klubu. Bohužel jsme opět u předchozího problému. Některým hráčům stačí, že hrají extraligu a občas se objeví v televizi. Ale jakou úroveň to má, je jim jedno,“ kroutil hlavou manažer ostravského klubu.

Pepino začíná v neděli 21. září v Liberci, další týden ho pak v domácí premiéře čeká mistrovský Tatran.