V minulé sezoně si zahráli finále a chybět v něm nechtějí ani tentokrát. Florbalisté Vítkovic pro to udělali maximum. Do týmu získali hned několik nových hráčů a největší posilou by měl být obránce Daniel Folta, který by měl přinést potřebné zkušenosti. „Už jsme v klubu probírali ambice na novou sezonu. Jednoznačně chceme opět hrát finále a sehrát ho mnohem lépe než loni. To jsme dojeli na úzký a příliš mladý kádr. Ten se teď posílil a zkušenosti by nám už chybět neměly,“ vyhlásil trenér Vítkovic Radomír Mrázek, který je se složením mužstva absolutně spokojen.

„Papírově jsme rozhodně silnější než loni. Všichni hráči zůstali, což je důležité, a další kvalitní přišli. V brance máme tři vyrovnané gólmany. Všichni čtyři elitní obránci působí v reprezentaci, ať už seniorské nebo juniorské a v útoku budeme spoléhat především na individuality jako je Tomašík nebo Vladař. Zapojit chceme i mladé. Naši dlouhodobou koncepcí je dávat každoročně šanci mladým klukům a i letos se jich v kádru několik objeví,“ pochvaloval si kouč Vítkovic.

Sílu týmu už ukázaly letní zápasy, především pak kvalifikace Poháru mistrů, ve které zdolali švýcarský Köniz a prohráli s favorizovanými Finy. „To byl vrchol přípravy. Hlavně vítězství nad Švýcary je cenné, protože ti pak na turnaji rozdrtili Pepino a Střešovice. Ale se ctí jsme zvládli i další zápasy v přípravě, takže jsem opravdu spokojený,“ řekl Mrázek, který byl spokojený i s přístupem hráčů. „Nebyl s nimi sebemenší problém. Je to ale asi odvislé od toho, že většina kluků je mladá a odmala jsme do nich tloukli, že musejí makat naplno. A oni naplno makají.“

Vítkovický kouč během léta sledoval i soupeře a o jejich síle má poměrně jasno. „Nejvíce vedle nás posiloval Tatran. Vrátil se jim Švéd von der Pahlen a získali i další dobré kluky. Ostatní týmy zůstaly víceméně při starém. Opakuji, teoreticky bychom spolu s Tatranem měli být nejsilnější. Ale stát se může cokoli,“ porovnal kvalitu týmu Mrázek.

Tým vstupuje do soutěže v sobotu 20. září zápasem proti Spartě Praha. „Je to nováček, ovšem nepříjemný. Kádr vhodně doplnili a mají tam i zkušené hráče. Nám bohužel budou scházet dvě letní posily Patrik Janečka s Michalem Hanicem, kteří jsou zraněni,“ dodal trenér Vítkovic.