„Po šestiletém působení v Českých Budějovicích jsem se rozhodl pro změnu. DHL je klub s podobným zázemím i ambicemi prát se o nejvyšší příčky, proto byla volba jít do Ostravy jednoznačná,“ vysvětlil svůj letní přestup hráč, měřící rovné dva metry. „Měl jsem z toho trochu smíšené pocity, nevěděl jsem, co můžu čekat, ale vším jsem zatím byl mile překvapený, kolektiv mě přijal dobře,“ svěřila se nová ostravská posila.

Druhý nejužitečnější hráč české extraligy má v kádru českého vicemistra za úkol zastoupit vítěze této bodovací soutěže Davida Konečného, který z DHL zamířil do francouzského Tours. „David byl výborný hráč, který v naší lize neměl obdoby, a zaslouží si zahraniční angažmá. Já jsem ho nepřišel nahradit, ale doplnit tým s tím, že se budu pokoušet odvádět co nejlepší výkony, aby znovu dosáhl k nejvyšším metám,“ vysvětlil Motys.

Spolu s ním posílili kádr DHL blokař Martin Klapal a tři reprezentanti - český libero Jan Václavík, slovenský smečař Marek Mikula a estonský smečař Jaanus Nommsalu. „Tým byl výborně doplněný, takže nahrávač Juraj Zaťko bude mít možnost variability útoků, což je plus pro celé družstvo. V Budějovicích jsme se ve finále soustředili na Davida Konečného, kterého se nám podařilo ubránit. Jeden hráč nemůže mančaft táhnout sám celou sezonu,“ pochvaluje si současné rozložení sil nový ostravský univerzál.

V DHL absolvoval pod vedením kouče Jaroslava Tomáše celou letní přípravu. „Každý trenér má svůj styl. Posilovna i tréninkové jednotky v hale s balonem jsou v Ostravě jiné a zajímavější. I když se nacvičovala jedna věc, neupadly do stereotypu, a bavily mě,“ prozradil dvoumetrový volejbalista.

Pomalu se zabydluje i v novém působišti. „Ostravu zatím moc neznám, byl jsem se jen podívat na Stodolní ulici, ale mile mě překvapila svou barevností. Už to není to hrozné černé město, jak se o ní v republice mluvilo,“ konstatoval Motys.

Extraligovou premiéru v novém dresu bude mít v pondělním televizním utkání od 17.30 hodin v hale Sarezy na Hrušovské ulici proti Příbrami. „Všichni jsme si vědomi, že vstup do nové sezony je moc důležitý. Proti Příbrami, která byla vždy trochu podceňovaná, ale letos má výborně poskládaný mančaft, se o dobrý výsledek budeme muset hodně poprat. Bude to těžký a určitě i dost nervózní zápas,“ míní zkušený univerzál DHL.