Prvním soupeřem DHL v této sezoně bude dnes Příbram, kterou v létě posílil americký smečař Ryan Burrow. Těšíte se na bývalého spoluhráče?

S Ryanem máme přátelské vztahy, ale když bude hrát na druhé straně sítě, nic mu nedáme zadarmo. Budeme se ho snažit pořádně zablokovat, aby měl „dobré“ vzpomínky na Ostravu (smích).

Kádr ostravského týmu se v létě dost obměnil. Bylo pro vás těžké sehrát se s univerzálem Motysem, smečaři Mikulou, Nommsalem, blokařem Klapalem a liberem Václavíkem?

Bylo to relativně jednoduché, protože všichni útočníci jsou velice flexibilní. Problémy jsem měl jen trochu s Estoncem Jaanusem Nommsalem, který je typologicky trochu jiný typ smečaře. Blokař Martin Klapal není náročný na přesnost, umí uhrát jakoukoliv nahrávku. Dořešit některé komunikační věci na hřišti ještě musíme s liberem Honzou Václavíkem.

V minulé sezoně jste získali stříbrné medaile, kam chce tým DHL dojít v tomto ročníku extraligy?

Myslím, že každý vnímá naši sílu. I my v týmu si uvědomujeme, že máme na to, abychom mohli bojovat až o to úplně nejvyšší umístění. Věříme si i vzhledem k tomu, že jsme přípravné zápasy odehráli s velmi pozitivní bilancí, a jsme bojovně naladěni.

Od volejbalu jste si zřejmě neodpočinul ani o prázdninách, kdy jste oblékal dres slovenské reprezentace.

Léto jsem si vůbec neužil, v kuse jsem měl snad jen čtyři dny volna, ale neberu to jako tragédii. Byla to pro mě zkušenost k nezaplacení a velký úspěch, kvalifikovali jsme se na mistrovství Evropy a vyhráli Evropskou ligu. Věřím, že ta tříměsíční letní příprava se projeví i v extralize.

Dnešní utkání DHL Ostrava - Příbram začíná v hale Sarezy na Hrušovské ulici v 17.30 hodin.

(ro)