„Říkal jsem si, že ve svých letech už nebudu chodit do tvrdých soubojů, ale nějak jsem měl v tu chvíli dojem, že bych měl. Ovšem strčil jsem nohu do střely a protihráč mi tou silou, kterou do střely dal, tu nohu zlomil. Mé staré kosti už to nevydržely,“ snažil se zlehčit vážné zranění devětatřicetiletý fotbalista a trenér futsalu.

Zlomenina obou podkolenních kostí není legrace a Mičkal to ví. „Nemám z toho dobrý pocit. Zatím na tu nohu nemůžu ani došlápnout. Ani doktoři mi zatím nedokázali říct, na jak dlouho to bude. Jsem po operaci, mám v noze tyč a příští týden půjdu vytahovat stehy,“ popsal Mičkal.

Na velký fotbal nyní nemyslí. „Kdo ví, zda si ještě někdy zahraju. Letos to ale určitě nebude.“ Víc ho teď zajímá, kdo se místo něj ujme trénování druholigových futsalistů Mikesky Ostrava. „Řešíme to. Nyní nemůžu ani z postele,“ uvedl Mičkal.

Druhá futsalová liga zahájila o víkendu. Mikesce v prvním kole přiřkl los brněnský Tomson. Utkání bylo ale na žádost hostujícího týmu odloženo. „Honza Manďák je s reprezentační jednadvacítkou na turnaji tří zemí, tak jsme požádali o odložení utkání v Brně,“ vysvětlil Mičkal.

Ostravští tak sezonu zahájí až tento týden, kdy je čeká derby v Havířově. Kdo bude ale na lavičce, není jasné. Mičkal to zřejmě nebude.

V létě Mikeska spíše oslabila. Do Jistebníku zamířili talentovaní futsalisté Jan Demel a Marcel Rodek. Opačným směrem zamířil Vítězslav Komár, jenž ale po zranění teprve začal z tréninkem. Jedinou novou tváří je Marek Hraško. „S futsalem zkušenosti nemá, ale je to šikovný hráč, který má šanci do jeho tajů rychle proniknout,“ myslí si Mičkal. Kádr zůstal jinak podobný loňskému. „Zůstali zkušení Musial, Kornák, Halamíček i Štverka. Ty doplní mladíci Manďák, Vojtek nebo Blahut. Zbytek týmu budou tvořit kluci z naší osmnáctky,“ vyjmenoval kouč.

A s jakými cíli Mikeska Ostrava do nové sezony vstoupí? „Zatím nevíme, zda se bude hrát play off, nebo ne, tudíž se cíle stanovují těžce. Ale samozřejmě bychom se rádi pohybovali mezi nejlepšími čtyřmi. Nikdo nás netlačí hned zpátky do první ligy, chceme hlavně zapracovat do týmu mladíky z osmnáctky – to je budoucnost Mikesky,“ uzavřel Mičkal.