Rozhodující krok k cestě do finále udělali ostravští hráči v sobotu, když deklasovali Techniku 9:1. „Cíl byl vytýčený jasně, chceme získat titul. Před sezonou jsme neuvěřitelným způsobem posílili na kopci a to se ukázalo jako rozhodující. Chtěli jsme do finále a bylo nám jedno, který z týmů nám stál v cestě. Podařilo se nám tam postoupit a to je hlavní,“ usmíval se po utkání trenér ostravských nadhazovačů David Fiala.

A cesta do finále vedla právě přes nadhazovačský kopec. Arrows mají v ruce trumf jménem Jon-Jon Robles. Levoruký filipínský nadhazovač nastoupil v sezoně v jedenácti utkáních a všechna dokázal dotáhnout do vítězného konce. „Jon-Jon Robles je naše jednička a za ním jsou připraveni ještě dva kluci. Je to jednoznačně nejlepší nadhazovač v soutěži a v semifinále to opět potvrdil. Především díky němu jsme ve finále,“ pochválil filipínského mladíka Fiala.

Série s Technikou byla až nečekaně těžká. Ostravský tým byl sice jasným favoritem, ovšem v Brně chyběl domácím k postupu jen jeden zápas. Arrows ho zvládli a o postupu rozhodli v pátém utkání. „Potřebovali jsme najít třetího respektive čtvrtého nadhazovače. V Brně jsme za stavu 1:1 zkusili najít to správnou volbu. Sice se nám to optimálně nepovedlo, i když Jurdzin neházel vůbec špatně, a prohráli jsme. Ale vyzkoušet jsme to museli. Série s Draky může být dlouhá a na dva nadhazovače by to bylo hodně těžké,“ poznamenal ostravský kouč.

Naštěstí pro klub v rozhodujícím zápase domácí neponechali nic náhodě. Technika poprvé bodovala až v šesté směně, kdy bylo skóre už 8:0 pro Arrows. Ovšem letošní sezona už ukázala, že brněnský tým nehází flintu předčasně do žita. V základní části dokázal dohnat v duelu s Arrows mnohem větší manko a zápas otočil. V sobotu měli hosté v šesté směně plné mety a žádný aut. Neměl Fiala strach, že se bude situace opakovat? „To rozhodně ne, kluci už jsou úplně někde jinde. Ale v každém inningu může samozřejmě přijít drtivý nápor soupeře, ale důležité je, zastavit ho co nejrychleji. A my jsme byli připraveni a ukázali jsme, že těžké zápasy umíme vyhrávat. Vůbec série s Technikou přinesla tři absolutně vyrovnané zápasy a jen ve dvou jsme soupeře deklasovali,“ odmítl pochyby Fiala.

Po ročním výpadku si tedy Arrows opět zahrají finále a opět s Draky. Podaří se jim konečně přeručšit vládu brněnského hegemona? „Těžké zápasy v semifinále by nás měly posílit. Byla to dokonalá příprava na finále. Tento tým má na to, aby Draky porazil,“ sebevědomě dodal Fiala.

Finále se hraje v sobotu a neděli v Brně vždy od 14 hodin.