Volejbalisté DHL Ostrava udělají ve středu večer ve Finsku první krok do evropského poháru. Soupeřem českého vicemistra v Challenge Cupu je tým Isku Tampere, na jehož palubovce se hraje první utkání. Odveta v Ostravě je na programu ve středu 12. listopadu od 17 hodin v hale Sarezy na Hrušovské ulici.

„Tampere je hratelný soupeř,“ je přesvědčen kouč DHL Jaroslav Tomáš po zhlédnutí několika videokazet ze zápasů finského celku. „Víme o něm téměř vše díky našemu smečaři Jaanusi Nömmsalovi, který v Estonsku hrával s Tampere přátelské zápasy a dobře zná i jeho trenéra,“ vysvětlil ostravský trenér.

Zatímco český vicemistr měl v úvodním kole volno, finské družstvo se do 2. kola Challenge Cupu probojovalo přes srbský Partizan Bělehrad, který porazil 3:0 a 3:1. „Tampere má v kádru kvalitního amerického univerzála, tým solidně brání na síti a má dobrý servis,“ stručně charakterizoval Tomáš hru soupeře.

Ostravští volejbalisté se do země tisíců jezer vydali v úterý brzy ráno – nejprve zamířili autobusem do Vídně, odkud se letecky přesunuli přes Helsinky do Tampere. „V mužstvu panuje dobrá nálada, posílila nás vyhraná dramatická koncovka s Českými Budějovicemi,“ připomenul kouč 5. set sobotního extraligového duelu s obhájcem českého titulu, v jehož závěru tým DHL odvrátil dva mečboly soupeře a nepříznivé skóre 12:14 otočil na konečných 16:14.

„Ve Finsku chceme uhrát co nejlepší výsledek pro domácí odvetu, abychom v Challenge Cupu postoupili do dalších bojů,“ bojovně naladil své svěřence na první zápas trenér Tomáš. K dispozici bude mít téměř kompletní kádr, doma zůstal jen blokař Klapal, který po zranění začal znovu trénovat teprve minulý týden.