V prvním zápase ve Finsku český vicemistr smetl Tampere 3:0 (16, 18, 19) a k účasti v další fázi evropského poháru mu doma stačí získat pouze set.

„Mezi postupující šestnáctkou ještě nejsme, ale jsem přesvědčen, že to zvládneme,“ věří svým svěřencům trenér DHL Jaroslav Tomáš. Ve středu se bude muset obejít bez nahrávače Juraje Zaťka, který se ve Finsku zranil a v sobotním zápase české extraligy ho v Praze úspěšně zastoupil 46letý Petr Štika.

„Čekali jsme, že utkání v Tampere bude těžší, ale kluci výbornou hrou a agresivním stylem soupeře, který se nás asi trochu zalekl, dostali na kolena,“ pochválil celé družstvo trenér a prozradil, že smečař Aleš Správka byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

„Nic sice neponecháme náhodě, ale žádnou speciální přípravu na odvetu neplánujeme. Na Tampere si věříme, a víc už myslíme na sobotní derby s Opavou,“ přiznal ostravský kouč.

Utkání Challenge Cupu se hraje v ostravské hale Sarezy na Hrušovské ulici od 17 hodin a vstupné je padesát korun pro dospělé a třicet korun zlevněné.