Finové, kteří neměli co ztratit, se nebáli riskovat a zásluhou velké bojovnosti, dobré obrany i servisu a útoku amerického smečaře Owena měli od začátku utkání navrch. Situaci jim domácí usnadnili nedůrazným útokem, děravou obranou a spoustou chyb hlavně na podání. Přesto mohli volejbalisté DHL 1. set zakončit vítězně, ale obě šance zahodili, naopak hosté byli na druhý pokus úspěšní.

„Soupeř nás zatlačil servisem a vycházely mu věci, které se mu ve Finsku nedařily. Byl to úplně jiný tým než v prvním zápase,“ konstatoval ostravský nahrávač Juraj Zaťko, který i přes výron kotníku naskočil do 2. setu. Hru oživil, ale ani on své spoluhráče nevyburcoval k lepšímu výkonu. Domácí sice stáhli šestibodový náskok soupeře, do koncovky se však tentokrát nedostali. Přes houževnaté Finy prorazili až v závěru 3. setu zásluhou univerzála Motyse, což rozhodlo o jejich postupu do 3. kola Challenge Cupu. „Náš výkon byl o hodně lepší než doma. Chtěli jsme vyhrát 3:0, ale chybělo nám trochu štěstí,“ poznamenal kouč Tampere Pasi Rautio.

V dalším dějství tak ostravský trenér mohl dát šanci blokaři Malínkovi a univerzálu Kořistkovi z lavičky. „Důležité je, že jsme postoupili a je jedno, zda rozhodl první, druhý nebo třetí set. Není ale jedno, jaký předvedeme výkon ať nastoupíme v jakékoliv sestavě. Ten dnešní nezavinil nahrávač Petr Štika, ale bylo to velké podcenění soupeře,“ konstatoval kouč DHL Jaroslav Tomáš s tím, že pro jeho svěřence to byla velká zkušenost. „Pořád hrajeme pod tlakem a po hladké výhře v Tampere všichni věřili, že postup bude snadný,“ dodal ostravský trenér.

DHL Ostrava – Isku Tampere (Fin.) 1:3 (-26, –22,, 19, –21). Rozhodčí: Stegnar (Slovin.) a Mulič (BaH), čas: 104 min., diváků: 350.

DHL: P. Štika, Správka, Kubala, Motys, Nömmsalu, Srkal, libero Václavík – Mikula, Malínek, Klapal, Zaťko, Kořistka.

První zápas 3:0, postupuje DHL.