„Na zápas se těšíme, nálada je bojovná. Nejlépe, kdybychom o postupu rozhodli hned v prvním setu,“ vyslovil přání celého týmu ostravský smečař Aleš Správka.

Překvapilo vás něčím Tampere?

Myslel jsem, že soupeř bude hrát lépe, ale jeho výkon na domácí půdě byl hanebný. Hodně chyboval, spoustu balonů si sám vyházel ze hřiště. Hlavně ale špatně podával, i když celou sezonu hraje s balony značky Mikasa, které se používají v evropských pohárech. My jsme si na ně zvykali jen dva dny, přesto jsme Tampere přehráli ve všech činnostech i na servise. Uvidíme, jestli u nás bude hrát lépe.

Nesvádí hladká výhra ve Finsku k podcenění soupeře?

To určitě ne. Nastoupíme v nejsilnější základní sestavě a pokusíme se rozhodnout hned v prvním setu. Pak by si mohli v Challenge Cupu zahrát i mladí kluci z lavičky. Kvalita soupeře není taková, že by nás porazil. Chceme postoupit, ale naší prioritou je česká extraliga. Do konce prvního kola základní části chybějí dva zápasy, a přípravu na tréninku tak už víc směřujeme na sobotní domácí derby s Opavou, kterou chceme porazit.

V prvním utkání 2. kola Challenge Cupu jste byl vyhlášen nejlepším hráčem. Motivuje vás to k ještě lepšímu výkonu?

Určitě, každé individuální ocenění potěší. Tohle potěšilo i kluky v mančaftu - ohodnotili ho na pětistovku, kterou jsem přispěl do společného banku. V něm se během roku nastřádají peníze a po sezoně si pak uděláme společné posezení. Ve Finsku jsem jako nejlepší hráč utkání dostal dva páry ponožek, takže mě přišly pěkně draho (smích).