VŠB TU Ostrava – Eco Investment Praha 1:3 (0:1)

Vysokoškoláky provázela celé utkání větší chuť vyhrát, ovšem jejich snaha končila na vynikajícím brankáři Jaroslavu Belladovi. „Utkání jsme si snad ani nezasloužili vyhrát. Po minulém zápase, kdy jsme v suchém triku přejeli tragické Brno, si snad kluci mysleli, že vítězství přijde samo,“ zlobil se kouč Eco Investmentu Praha Vlastimil Bartošek.

Úvod domácím nevyšel. Nastoupili s přílišným respektem. „Kazili dost přihrávek a k naší bráně se dostávali sporadicky,“ popsal Bartošek.

Ani hosté ale nehráli nijak výjimečně a domácí vycítili šanci. Začali více běhat, ovšem z gólu se neradovali. Do vedení šli domácí díky zásahu mladíka Jana Kosiny.

Ani po vedoucí brance se průběh hry nezměnil. Hosté mohli být rádi, že na přestávku odcházejí s jednobrankovým vedením. „Ve snaze probudit kluky a dostat je do tempa jsem stáhl hru na sedm hráčů, ale moc nám to nepomohlo, domácí byli stále aktivnější a zaslouženě vyrovnali,“ líčil další průběh Bartošek. „Měli i další šance, ale vynikající Bellada v brance nás podržel,“ chválil Bartošek brankáře.

„Za nerozhodného stavu jsme měli několik slibných šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Pak se projevila větší zkušenost hostů,“ uvedl kouč VŠB Ostrava Václav Svoboda.

Sedm minut před koncem se zkušenost hostujících hráčů přece jen projevila. Ve 34. minutě Dlouhý po přihrávce Friče doklepl míč do sítě a definitivní pojistku přidal snad po první vydařené kombinaci po straně hřiště Novotný. „Domácí hned přistoupili ke hře bez brankáře, zamkli nás, ale vyloženou šanci si už nevytvořili,“ přiblížil Bartošek.

„Je to škoda. Kluci hráli proti favoritovi velice dobře a minimálně bod bychom si zasloužili,“ hodnotil Bartošek. „Nyní musíme zabrat proti Kladnu. Pokud chceme hrát první ligu, tak musíme takové zápasy zvládat,“ uzavřel Svoboda.

Branky a nahrávky: 28. Baus (Chalupský) – 13. Kosina (Dlouhý), 34. Dlouhý (Frič), 37. Novotný (V. Bellada). ŽK: Jurč, Mudrík.

VŠB Ostrava: Závodník, Vykydal – Baus, Jurč, Galuška, Cieslar, Mudrík, Machálek, Kapsa, Chalupský. Trenér: Svoboda.

Eco Investment: Máca, J. Bellada – Frič, Novotný, V. Bellada, Šnídl, Sláma, Pleyer, Dlouhý, Kosina. Trenér: Bartošek.

Další výsledky 9. kola: Kladno – Vysoké Mýto 2:3, Mladá Boleslav - Benago Zruč 2:2, Helas Brno – Chrudim 4:7, Jistebník - Mělník 2:2, Pardubice - Šumperk 2:4.