Nejúspěšnější z tria byla zkušená reprezentantka a členka Centra individuálních sportů Ostrava (CISO) Zuzana Válková. Ve víceboji žen, skládajícím se ze švihadla, obruče, kuželů a stuhy, obsadila 4. místo. „Od medaile Zuzku dělilo pouhých 0,052 bodu, o které ji v tak silně obsazeném závodě připravila drobná chyba v sestavě s kužely,“ mrzela „bramborová“ medaile šéftrenérkou vítkovických moderních gymnastek Hanu Nadkanskou.

Finále bylo v Gentu vypsáno jen se třemi náčiními a Válková postoupila mezi šestici nejlepších do všech - s obručí a švihadlem v něm vybojovala stříbrné medaile, se stuhou byla čtvrtá. „Na finále se Zuzka vyhecovala a vydala ze sebe vše,“ pochválila Nadkanská svou svěřenkyni.

Dvacáté místo ve víceboji žen obsadila vítkovická Martina Nečasová. „Moc hezky zajela kužele, se kterými byla čtrnáctá, ale v ostatních sestavách musí Martina přidat,“ konstatovala šéftrenérka. Už tento víkend čeká Válkovou a Nečasovou kvalitně obsazený závod v chorvatském Varaždinu.

V kategorii pre-juniorek reprezentovala ostravskou moderní gymnastiku v Belgii Sára Květoňová, která v konkurenci dvaceti závodnic obsadila 13. příčku. „Sáru, která se v poslední době připravovala na nedělní mistrovství republiky ve společných skladbách, na kterém bude hostovat za Havířov, musím pochválit za švihadlo. Novou sestavu cvičí teprve asi tři týdny a v Gentu ji zvládla velice slušně,“ potěšil výkon mladé závodnice Nadkanskou. „Jsme rády, že zásluhou grantu Moravskoslezského kraje jsme se tak kvalitního závodu mohly zúčastnit,“ byla spokojena s dosaženými výsledky šéftrenérka ostravského klubu.

Vítkovický trojlístek se spolu s gymnastkami Sokola Praha a VŠ Hostivař zasloužil o bronzovou medaili pro české družstvo. „Všechny výsledky závodnic z jedné země se sčítaly dohromady a děvčata z pražských klubů si ve svých kategoriích vedla také velmi dobře, takže celkově byla naše republika třetí,“ radovala se z historického úspěchu šéftrenérka vítkovických moderních gymnastek. Nejlepší byl tým Ukrajiny, druhé skončily Bulharky.