Příští týden začne v Ostravě mistrovství světa ve florbale a během té doby ustanou všechna ostatní florbalová klání v Česku. Mužská elitní soutěž už má volno o tomto víkendu s jedinou výjimkou. A tou je dnešní předehrávka čtrnáctého kola mezi Pepinem Ostrava a Chodovem.

Oba týmy se utkají podruhé v sezoně, v úvodním měření sil byl úspěšnější pražský celek, který vyhrál 9:3. „Doplatili jsme tehdy na naše individuální chyby, a zejména na výkon chodovského gólmana Baráka. Ten byl vynikající,“ vrátil se k prvnímu utkání trenér Pepina Jan Holovka.

Ostravský tým měl katastrofální vstup do soutěže, ovšem nyní je jeho forma hodně nahoře. Naposledy porazil Mladou Boleslav, letos si už dvakrát připsal skalp Vítkovic. „Po nepodařeném úvodu jsme se dokázali zvednout. Nakopl nás zápas ve Vítkovicích, který jsme dokázali otočit. Doufám, že dobrou formu zúročíme i v dalších utkáních,“ uvedl Holovka, který nebude moci počítat s kapitánem Tomášem Chrápkem. Ten, ačkoli obránce, je po Petru Skácelovi a Tomáši Třískovi třetím nejproduktivnějším mužem týmu. Týmu, který má nejlepší útok v soutěži. Chrápek je v současnosti s národním týmem na závěrečném soustředění v Teplicích. „Nemůžeme říct, že by nám nechyběl. Je to tahoun týmu a má mnoho zkušeností. S jeho absencí se budeme muset vypořádat,“ dodal Holovka.

To Chodovu se v posledních utkáních příliš nedaří. Prohrál s Vítkovicemi, navíc v utkání přišel o gólmana Baráka. Ten by ale do Ostravy měl dorazit. Naposledy sice mužstvo porazilo Liberec, ale rozhodlo až v prodloužení.

„Pepino je sice rozjeté, ale pokud předvedeme výkon na hranici našich možností, můžeme být úspěšní. Jsme na soupeře připraveni. Nerad bych ale odkrýval karty. Nechte se překvapit,“ řekl serveru Florbal.cz trenér Chodova Lukáš Procházka.

Utkání začíná v sobotu 29. listopadu v 17.30 hodin v hale Sareza a přímým přenosem ho přenáší televizní kanál ČT 4 Sport.