Český florbalový obránce a kapitán Vítkovic Daniel Folta bude moci na světovém šampionátu nastoupit od úvodního utkání. Na posledním reprezentačním turnaji ve Finsku byl disciplinární komisí potrestán třízápasovým trestem za červenou kartu v utkání proti Švédsku a do konce trestu mu zbývaly dva zápasy.

Česko se odvolalo a nakonec dosáhlo svého. Folta byl omilostněn a v sobotu 6. prosince tak na palubovce v úvodním utkání proti Rusku chybět nebude.

„Jsme rádi, že to takhle dopadlo a IFF uznala naši námitku, že přísný trest pro Foltu byl neúměrný závažnosti jeho provinění,“ řekl k situaci prezident České florbalové unie Filip Šuman. Vedení českého florbalu připojilo k odvolání i záběry České televize, která osudný souboj natočila z opačné strany než oficiální finská kamera. Z těchto záběrů bylo patrné, že šlo skutečně o souboj o míček a Foltův faul rozhodně nepřišel s úmyslem sestřelit protihráče bez míčku.

„Disciplinární komisi IFF dokonce napsal sám postižený Alexander Bodén ze Švédska, který potvrdil, že se nejednalo o žádný nefér zákrok, ale o souboj rameno na rameno, za který měl být podle něj Folta potrestán maximálně pětiminutovým trestem,“ prozradil detaily jednání Filip Šuman.