Ve sportovním areálu TJ Mittal Ostrava se dnes a zítra uskuteční asi největší a nejlépe obsazený halový fotbalový turnaj žáků. Druhého ročníku Velytrend Cupu se zúčastní čtrnáct týmů z celé republiky. „Jsme rádi, že se nám opět podařilo dát dohromady tak kvalitní účast. Akce je určena žákům ročníku 1999 a budou tady všechny nejlepší týmy z republiky,“ mnul si ruce Dalibor Grygar, který turnaj pořádá společně se Sokolem Bartovice.

Ačkoli jde „teprve“ o druhý ročník, organizátoři mají s podobnými akcemi velké zkušenosti. Vedle halového turnaje totiž pořádají v letních měsících i obdobnou akci pod širým nebem. A na Městském stadionu ve Vítkovicích měli také to nejlepší z republiky. „Obě akce, ta halová i ta venku, byly myslím hodně povedené. Oba turnaje vyhráli žáci Slavie, kteří nebudou chybět ani tentokrát. A znovu by měli být největšími favority. Holt to ve Slavii asi dělají hodně dobře,“ uvedl Grygar.

Turnaj se uskuteční v obou halách na Varenské a výčet účastníků mluví sám za sebe. O vítězství se například utkají celky Vítkovic, Baníku, Slavie, Olomouce, Českých Budějovic nebo Sparty. Prostě to nejlepší, co mládežnický fotbal nabízí.

„Loni jsme tady měli dvanáct týmů, letos ještě dva přibyly. A to už je strop. Zájem by byl i u jiných mužstev, ale kapacitně to nejsme schopni zvládnout. Obě haly budou v permanenci od samého rána do večera. Dokonce jsme museli vypustit i vystoupení mažoretek, které jsme měli loni. Prostě na to není místo,“ pochvaloval si Grygar. Jediným nesoutěžním vystoupením tak nakonec bude exhibiční zápas mezi rodiči Vítkovic a týmem Bartovic.

Uspořádat tak velkou akci není vůbec jednoduché. Velytrend Cup má ale tu výhodu, že se hraje pod záštitou firmy ArcelorMittal a pořadatelé jsou ochotni věnovat turnaji maximum. Navíc úspěchy minulých akcí samy lákají kluby. „Teď už jsme v pohodě. Na předcházející turnaje jsme měli jen ty nejlepší ohlasy a v podstatě každý, koho jsme oslovili, bez váhání přijal. Věřím, že kluci se těší, a doufám, že i tentokrát budou spokojeni. Uděláme pro to maximum,“ dodal Dalibor Grygar. Turnaj začíná v sobotu 29. listopadu v 8.30 hodin a v obou halách se utkají celky každý s každým. V neděli o půl třetí začínají boje o umístění, finále je na programu v 15.30 hodin.

Účastníci turnaje  

Vítkovice A  

Baník Ostrava  

Bohemians 1905  

Sparta Praha  

Sigma Olomouc  

Sparta Brno  

Brumov  

Hradec Králové  

Slovácko  

České Budějovice  

Baník Most

Slavia Praha  

Vítkovice B  

Marila Příbram