Posledním mužským extraligovým zápasem před světovým šampionátem byl duel mezi Pepinem Ostrava a Chodovem. Domácí hráči už tradičně nezvládli první třetinu. Byli v ní sice mnohem aktivnější než soupeř, ale ten zase mířil přesněji. Zatímco Pepinu míčky lítaly všemožně kolem branky, ostravský gólman Ogrocki, který vystřídal v brance Vochozku, neměl nejlepší den a v úvodní dvacetiminutovce dvakrát lovil míček z branky.

Na začátku druhé části hosté vedli už 3:0, ovšem pak domácí přidali na obrátkách a během několika minut vyrovnali. Vypadalo to, že se bude opakovat scénář z minulých utkání. Pepino totiž otočilo například utkání s Vítkovicemi nebo Mladou Boleslaví. Ale tentokrát jim nebylo přáno. Hosté do konce třetiny odskočilo Pepinu opět na rozdíl dvou branek a v závěrečné části mu nadělilo potupnou desítku. Výsledek nakonec nebyl až tak krutý, protože v posledních dvou minutách domácí vstřelili tři branky.

„Můžeme říct, že soupeř nám dnes udělil lekci z produktivity. Někteří hráči zůstali v přístupu k utkání za očekáváním. Ukázalo se, že ne v každé zápase můžeme dát soupeři takový náskok jako v posledních utkáních. Budeme muset hrát od začátku,“ zlobil se domácí kouč Jan Holovka. Na domácí straně lze pochválit snad jen střelce hattricku Radima Poláška. Toho ale zcela zastínili chodovský Martin Zozulák. Ten dal branky čtyři a přidal k tomu i jednu asistenci.

„V první třetině jsme sice šli do vedení, ale nebylo to ono. Kazili jsme přihrávku a měli jsme štěstí, že to tam Pepinu nepadalo. Pak jsme se zvedli a jasně ovládli zápas. Věděli jsme, že Pepino má skvělý útok, ale problémy s obranou. A využili jsme toho maximálně,“ smál se po zápase nejlepší hráč utkání Martin Zozulák.

Pepino i přes porážku zůstalo šesté, ovšem už jen bod před Chodovem. Další extraligové zápasy jsou na programu až těsně před Vánocemi.

Pepino Ostrava – Chodov 6:10 (0:2, 3:3, 3:5)

Branky a asistence: 27. Polášek (Kozel), 32. Polášek (Trunkát), 33. Machala (Skácel), 59. Polášek (Trunkát), 60. Sysala, 60. Škarupa (Vojtíšek) – 3. Brychca (Zozulák), 15. Zozulák (Dvořák), 21. Zozulák, 34. Schwan (Hayek), 40. Podhráský (Brodík), 43. Šochman (Stavjaník), 50. Hůza (Schwan), 51. Šochman (Dvořák), 53. Zozulák (Brychca), 60. Zozulák (Řeřicha).