Před mistrovstvím světa si pořadatelé mimo jiné vytkli i dva cíle – překonat rekordy v návštěvnosti – rekord základní skupiny a pak překonat největší návštěvu na finále. A už po neděli si první položku mohou odškrtnout. Zápas se Švédskem sledovalo neuvěřitelných 8914 diváků, což je o více než tři tisíce více, než byl dosavadní rekord. Ten byl dosažen v roce 2002 v Helsinkách a činil 5620 diváků.

Už první utkání proti Rusku naznačilo, že překonání rekordu nebude příliš těžké. Zápas českého výběru proti outsiderovi skupiny sledovalo fantastických 5108 diváků.

Pro samotné hráče byl už úvodní zápas neuvěřitelným svátkem. Málokdy se jim totiž poštěstilo hrát před tak vynikajícím publikem. „Na všechny hráče ta atmosféra dolehla. Když jsem na začátku třetí třetiny předchozího zápasu přišel do haly a viděl jsem všude ty vlajky a slyšel bubeníky, tak jsem měl úplně husí kůži a musel jsem se vrátit zpátky, abych se uklidnil,“ poděkoval vynikajícím fanouškům po zápase s Ruskem trenér českého výběru Zdeněk Skružný.

V té chvíli už bylo v podstatě jasné, že starý rekord neděli nepřežije. Spousta fanoušků se totiž do haly chystala až na utkání s největším favoritem šampionátu, Švédskem. Překonání rekordu čekali i samotní hráči. „Jak jsem slyšel, tak většina lidí se chystá až na Švédy. Sice nevím, co od nás čekají, ale možná přijdou spíše na Švédy než na nás,“ smál se hrdina úvodního duelu Pavel Kožušník.

A těžko říct, zda se fanoušci přišli podívat na český výběr či na Švédy. Důležité je, že přišli a svým zájmem ukázali, že florbal už patří do rodiny velkých sportů. Navíc viděli fantastický zápas a mnozí hráči i členové realizačního týmu měli po utkání slzy v očích. „To bylo až strašné, prostě něco neuvěřitelného,“ rozplýval se trenér Zdeněk Skružný: „Pamatuji doby, kdy na florbal přišlo deset fanoušků a teď devět tisíc. Na to není co říct,“ dodal český kouč.

V podobném duchu mluvili i samotní hráči. „Tipoval jsem šest tisíc. Říkal jsem si, rekord padne, ale že tady bude tolik lidí, to jsem opravdu nečekal. Škoda jen, že jsme se jim neodvděčili vítězstvím,“ shrnul za hráče ostravský rodák Aleš Zálesný.