Češi vyhráli 12:2 a jednu z branek dával i Tomáš Sladký, který ji věnoval zraněnému Pavlu Brusovi. Pod svým dresem měl Pavlův a ten po brance ukázal divákům. „Byl to můj nápad. Pavel je velký kamarád a chtěl jsem mu udělat radost. Ale modlil jsem se, abych tu branku dal co nejdříve. V těch dvou dresech bylo neuvěřitelné vedro,“ smál se po zápase Sladký.

Český tým měl ve středu 10. prosince volný večer a dnes zamířil do Prahy. V O2 Areně se v semifinále šampionátu utká s Finskem. „Mají tady opravdu silný mančaft. Už mnohokrát jsme proti nim hráli a vždy to byl zážitek. Mají spoustu individualit a myslím si, že letos by mohli být silnější než Švédové. Snad by jim mohli vzít i titul. Není to nereálné. Ale raději bychom ho Švédům vzali my,“ složil poklonu soupeři český útočník Martin Ostřanský.

Finové mají v Česku opravdu silný mančaft, který snad nemá slabiny. Dokázali to i v základní skupině, ve které dvakrát udrželi čisté konto. „Už to hovoří samo za sebe. Když jim nedají gól ani Švýcaři, tak to je na pováženou. Ale my se nebojíme. Věříme, že i v Praze bude fantastické publikum a dožene nás k vítězství,“ uvedl Ostřanský, který se snažil najít i recept na soupeře.

„Je to možná fráze, ale musíme hrát poctivě zezadu. Základem bude dobrá defenziva. Ale na druhé straně se nesmíme bát pustit se do útoků. Musíme být prostě koncentrovaní a hrát odvážně, ale ne riskantně,“ dodal český reprezentant.