Bez několika hráčů základní sestavy cestovali basketbalisté VŠB Ostrava na dvojzápas do Prahy a Plzně, kde však neuspěli. I po polovině soutěže zůstávají s jedinou výhrou na posledním místě tabulky a hrozba sestupu se začíná pomalu přibližovat. Bez klíčové trojice – pivota Gniadka, kterého vyřadila ze hry viróza, nejlepšího střelce Palyzy a šikovného Paláta – začala Ostrava proti favorizovanému domácímu týmu bez respektu. V úvodních minutách drželi vyrovnaný stav. To však pouze do závěru první čtvrtiny. Hráči VŠB bojovali, snažili se, ale proti agresivně hrajícím Pražanům se postupem času prosazovali čím dál méně v útoku.

„Hodně jsme zaostávali při doskocích pod oběma koši,“ viděl hlavní důvod vysoké porážky ostravský Libor Šnapka, který na lavičce zastoupil nemocného kouče Miroslava Pacuta, který zůstal s angínou doma.

Sokol pražský – VŠB Ostrava 80:54 (23:16, 39:27, 59:39). Nejvíce bodů VŠB: Zbránek 13, Klečka a Maděra po 10.

Proti Plzni vysokoškoláci nezklamali

Na palubovce druhého celku tabulky se vysokoškolákům dařilo o poznání lépe. Vstup do zápasu se Ostravě vydařil výborně a prakticky po celou první čtvrtinu vedla. „Potom se ale domácí začali daleko lépe prosazovat pod oběma koši a probrali se i jejich střelci z dálky,“ přiznal Šnapka. Po třetí čtvrtině to už vypadalo na jednoznačnou záležitost, ale mladíci z VŠB, dirigovaní odvážně hrajícím rozehrávačem Klečkou, ještě nesložili zbraně. Tři minuty před koncem se jim povedlo snížit na rozdíl šesti bodů. „Potom ale začal úřadovat nejzkušenější domácí hráč, bývalý reprezentační pivot Frána, a Plzeň si už vítězství nenechala vzít,“ dodal Šnapka. Domácí se po výhře vyšvihli na první místo tabulky.

Lokomotiva Plzeň – VŠB Ostrava 92:79 (19:22, 50:39, 73:60). Nejvíce bodů VŠB: Klečka 18, Kresta 12, Zbránek 11.

Poslední letošní ligový zápas odehrají vysokoškoláci v sobotu 20. prosince od 17 hodin ve Zlíně. Již dnes od 17.30 hodin je pak čeká utkání 3. kola Českého poháru proti NH Ostrava.