Z postupu se už po prvním vyhraném setu radoval maďarský mistr, který se v osmifinále utká s vítězem duelu Cannes (Fr.) – Patras (Řec.).

Český vicemistr, který postrádal zraněného blokaře Kubalu, podal bojovnější výkon než v prvním zápase. Se soupeřem držel krok až do poloviny úvodního setu, kdy vedl 13:12. Pak ale přišel na podání zkušený kapitán Kométy Kántor a s argentinským smečařem Ferreyrou, který úřadoval na síti, skóre otočili na 13:19.

„To byl rozhodující moment celého utkání,“ konstatoval trenér DHL Jaroslav Tomáš. „Dobře jsme si nepříhráli a Szándor Kántor, který hrál výborně, nám dal čtyři esa. Soupeř nám pak bodově utekl,“ dodal ostravský kouč.

Domácí tým začal pod tlakem chybovat a jeho útok končil v autu nebo na blocích hostů, kteří tak bez větších problémů zvládli koncovku a mohli se radovat z postupu. „Kaposvár vyhrál první set a bylo po utkání,“ neskrýval zklamání trenér DHL. „V takových zápasech záleží na každé chybičce. Pokud družstvo udělá jednu až tři v každém setu, tak nemůže vyhrát,“ zklamaně přiznal ostravský univerzál Radek Motys.

V dalším dějství už dal trenér hostů šanci hráčům z lavičky a sestava se až na dva hráče postupně vyměnila. „Před zápasem jsme věřili, že můžeme postoupit. Věděli jsme, že kdybychom urvali první set, byli bychom na koni. Bohužel se nám to nepodařilo. Sice jsme utkání vyhráli, ale soupeř nám trochu pomohl i tím, že prostřídal sestavu, a přitřom jsme měli na postup,“ neskrýval zklamání Motys.

„Před dvojzápasem jsem Ostravu považoval za favorita, proto mě překvapilo, jak lehce jsme přes ni prošli do osmifinále,“ vrátil se slovenský nahrávač a opora Kaposváru Martin Mikula ještě k prvnímu duelu série v Maďarsku. „V Ostravě jsme měli za úkol vyhrát jeden set, který nám zaručoval postup, a jsem rád, že se nám to podařilo hned v tom prvním,“ usmíval se zkušený slovenský volejbalista, který v minulosti působil také v Opavě.

DHL Ostrava – Kométa Kaposvár 3:2 (-19, 23, 23, –29, 13). Rozhodčí: Probst (Něm.) a Lagierski (Pol.), čas: 118 min., diváků: 200. První zápas 0:3, postupuje Kaposvár.

DHL: Malínek, Motys, Mikula, Klapal, Zaťko, Správka, libero Václavík – Kozák. Kométa: Kovács, Mikula, J. A. Ferreyra, Nagy, Schulcz, Kántor, libero Molnár – Ch. Ferreira, Kaszap, Bánhegyi, Hoboth, Csoma.