Po mistrovství světa se zraky všech florbalových fanoušků opět zaměřily na nejvyšší soutěž. Ta má na programu poslední kolo v tomto kalendářním roce. Vítkovice ale odehrají ještě dva duely. Už dnes totiž nastoupí v dohrávce devátého kola doma proti Liberci. „Máme nějaké zdravotní problémy. Na šampionátu se zranil Pavel Brus a také Dan Folta toho má plné zuby. Přece jen inkasoval spoustu ran a potřebuje si odpočinout. Taky někteří z ostatních kluků mají problémy, takže to budeme muset nějak poskládat,“ uvedl trenér Vítkovic Radomír Mrázek.

O dva dny později se jeho mužstvo představí v Praze, na palubovce Sparty Praha. Ta je v tabulce předposlední a tři body by měly být povinností. „Obě utkání bychom měli vyhrát. Papírově by to mělo být jasné. Ovšem vzhledem k našim problémům to budou těžké zápasy,“ dodal Mrázek.

Pepino odehraje pouze jeden zápas a na rozdíl od rivala z Vítkovic by mělo být kompletní. „Nevím o žádných zdravotních komplikacích a všichni by měli být připraveni. I Tomáš Chrápek, který hrál na mistrovství světa. Má sice za sebou pořádnou zátěž, ale měl týden odpočinku. Takže hrát bude,“ řekl kouč Pepina Jan Holovka.
Jeho mužstvo se v neděli utká s Libercem, tedy s týmem, který se o dva dny dříve představí ve Vítkovicích. „Ani nevím, zda tady zůstanou až do neděle, nebo jestli mezitím pojedou domů. Ale rozhodně se v pátek na ně půjdu podívat, abych vysledoval nějaké novinky,“ smál se kouč Pepina.

V duelu bude ostravský tým velkým favoritem. Přesto nechce nic podcenit. „Měli bychom vyhrát, ale to jsme měli i proti Chodovu. A jak to dopadlo? Takže musíme hrát zodpovědně a napravit naše chyby z posledního duelu,“ dodal Holovka.