Základ ke své výhře položil Liberec v prvním poločase a zejména ve druhé čtvrtině, kterou vyhrál o dvanáct bodů. Náskok dokázali Severočeši v dalším průběhu držet. Hosté naznačili možnost zdramatizování zápasu na začátku posledního dějství, kdy snížili na čtrnáctibodový rozdíl a čtyři minuty nedovolili Liberci dát koš. Trojka nejlepšího hráče zápasu, Američana v barvách Kondorů Hamptona, pět minut před koncem však vnesla do domácích řad definitivně klid.

Poprvé v sezoně se v domácím prostředí představil pivot Boris Mono, který je v Liberci na zkoušce. Tam přesídlil právě z Ostravy, kde po několikadenních testech vedení klubu nepřesvědčil. Pětadvacetiletý „nechtěný“ hráč z Konga se proti Nové huti vytáhl. Nastřílel třináct bodů, ke kterým přidal pět doskoků a pět získaných míčů. Po Hamptonovi byl vyhlášen druhým nejužitečnějším hráčem zápasu.

„V druhé čtvrtině jsme pracovali dobře v obraně a vytvořili jsme si potřebný náskok. Hodně jsme se soustředili na pokrytí ostravských pivotů Arnolda a Korytka, dařilo se nám i v situacích jeden na jednoho a v rychlých protiútocích. S výkonem svých hráčů jsme spokojen,“ uvedl trenér Liberce Jan Slowiak. „Ve druhé čtvrtině jsme vybouchli v obraně. V té fázi se asi rozhodlo. Měli jsme potom těžší pozici, navíc jsme se potýkali s množstvím ztracených míčů. V druhém poločase jsme se sice zlepšili v obraně a podařilo se nám snížit ztrátu, ale potom jsme se třikrát za sebou neprosadili v útoku a Liberec už si výsledek pohlídal,“ řekl kouč Ostravy František Rón.

Kondoři Liberec – NH Ostrava 87:70 (27:21, 50:32, 68:50).
Body: Hampton 28, Marek 16, Mono 13, L. Tóth 10, Pomikálek 7, T. Tóth 5, Blažek 4, Landa a Pastyřík po 2 – Uhlíř 14, Arnold 11, Korytek a Bohačík po 10, Mužík 9, Robinson a Mielczarek po 7, Kudláček 2. TH: 15/6 – 17/11. Trojky: 9:7. Doskoky: 35:29. Fauly: 18:20. Rozhodčí: Macela, Hruša, Znamínko. Diváci: 450. Nejlepší hráč: Hampton (Liberec).

Další výsledky 18. kola: Geofin Nový Jičín – Poděbrady 90:71 (19:16, 45:31, 71:54), Kolín – Pardubice 75:94 (21:22 40:48 55:75), Nymburk – BK Prostějov 73:68 (23:23 33:38 53:54). Předehráno v pátek: Opava – BK Děčín 71:92 (21:28 47:57 55:75).

1. Nymburk 16 16 0 1522:1068 32
2. Nový Jičín 17 13 4 1491:1315 30
3. Děčín 16 9 7 1300:1220 25
4. Pardubice 17 8 9 1355:1325 25
5. Prostějov 16 9 7 1230:1229 25
6. USK Praha 16 9 7 1274:1299 25
7. Liberec 17 7 10 1313:1443 24
8. Poděbrady 17 5 12 1442:1570 22