Na svěřence trenéra Jaroslava Tomáše ale nečeká v Liberci snadný úkol, protože kromě domácího lídra extraligy změří síly ještě s Opavou a Brnem. Do únorového finále postoupí pouze vítěz skupiny. Favoritem je už kvůli domácímu prostředí Liberec, který je v čele extraligy a drží sérii osmi zápasů bez porážky. DHL Ostrava je v extralize momentálně třetí, Opava pátá a Brno osmé.

„Ale pohárové zápasy mají svá specifika. Podcenit nemůžeme nikoho,“ říká ředitel VK Dukla Liberec Pavel Šimoníček, který připravil pro svůj celek doslova ideální podmínky pro úspěch. „Rádi bychom potřetí za sebou postoupili do pohárového finále a potom obhájili trofej. Chceme pozvat diváky na dobrý volejbal a po oba hrací dny je vstup do naší haly zdarma,“ dodal Šimoníček.

Program zápasů

Sobota: Liberec – Brno (11.00), Ostrava – Opava (30 minut po skončení předchozího utkání), Brno – Opava (16.30), Liberec – Ostrava (30 minut po skončení předchozího utkání).
Neděle: Ostrava – Brno (11.00), Liberec – Opava (30 minut po skončení předchozího utkání) .

Druhá semifinálová skupina ČP se odehraje ve dnech 29. a 30. prosince na Kladně za účasti Kladna, Příbrami, Zlína a ČZU Praha.
Vítězové skupin se střetnou ve finále Českého poháru v neděli 1. února 2009, místo konání bude určeno na základě výběrového řízení.

(jsj)